Půjčovny lyží a bruslí na Lipně – kvalitní vybavení se slevou až 50%

Půjčovna Lipno Centrum v Landal Marina Lipno

Půjčte si to nejlepší lyžařské vybavení se slevou až 50%

Zapomeňte na starosti se sháněním lyžařského vybavení pro děti, které za rok opět povyrostou. Nevyhazujte peníze z okna za drahé lyže či brusle, pokud v zimě lyžujete jen občas. Místo toho využijte služeb zimních půjčoven na Lipně a díky atraktivním slevám ušetřete stokoruny i více.

V půjčovnách lyžařského vybavení na Lipně si můžete vypůjčit jak jednotlivé vybavení, tak kompletní výhodné carvingové, snowboardové i běžecké sety vč. obuvi, hůlek, atd.

Půjčovny v blízkosti Skiareálu Lipno

Půjčovny Lipno Centrum

Půjčovny Lipno Centrum jsou nejlépe hodnocenými půjčovnami na Lipně. Jsou oblíbené pro svou širokou nabídku kvalitního vybavení a přátelský až rodinný přístup k zákazníkovi.

Půjčovny Lipno Centrum nabízí kromě klasického lyžařského vybavení také zapůjčení sněžnic či sněhoběžek a ledoběžek. Pobočka v Landal Marina Lipno dále nabízí kvalitní servis lyží a broušení bruslí. Sportovní vybavení si můžete rezervovat „na dálku“ pomocí online rezervačního formuláře.

V blízkosti Skiareálu Lipno se nachází dvě pobočky.

1. Půjčovna v areálu Landal Marina Lipno v budově „R“ přímo pod recepcí a jen pár kroků od bruslařské dráhy.

2. Půjčovna u recepce Lipno Lake Resortu ca. 150 m od lanovky Skiareálu Lipno

Exkluzivní sleva 1+1 zdarma s turistickým průvodcem Grenzgenial

Pokud v půjčovnách Lipno Centrum předložíte oblíbeného turistického průvodce pro volný čas – Grenzgenial, obdržíte tyto atraktivní slevy:

  • 1+1 zapůjčení lyžařského/snb/běžeckého setu na 1 a více dní pro 2. osobu zdarma (sleva neplatí v období 19.12.2016 - 08.01.2017 a 30.01. - 04.03.2017)
  • 1+1 zapůjčení bruslí na 1 a více dní pro 2. osobu zdarma (sleva platí celou zimní sezónu)
  • 1+1 servis lyží/snb/běžek/broušení bruslí pro 2. osobu zdarma (sleva platí celou zimní sezónu)

Více informací o slevách zobrazíte ZDE.

Webové stránky půjčovny: www.lipnocentrum.cz

Půjčovna Sport 2000 – Wave sport Lipno

Na promenádě v Lipně nad Vltavou jen pár kroků od infocentra se nachází rodinná půjčovna Wave sport. Majitel půjčovny je náruživý lyžař, a proto si můžete být jisti, že vám poradí to nejlepší vybavení pro vaši postavu i lyžařské umění.

Exkluzivní sleva 1+1 zdarma s turistickým průvodcem Grenzgenial

Pokud v půjčovně Sport 2000 – Wave sport Lipno předložíte oblíbeného turistického průvodce pro volný čas – Grenzgenial, obdržíte tuto atraktivní slevu:

  • 1+1 zapůjčení zimního sportovního vybavení na 1 den ve stejné nebo nižší hodnotě pro 2. osobu zdarma (sleva platí celou sezónu kromě února)

Více informací o slevě zobrazíte ZDE.

Webové stránky půjčovny: www.wavesport.cz

Půjčovny Intersport Rent

V Lipně nad Vltavou se nachází dvě pobočky půjčoven Intersport Rent.

1. V suterénu Chaty Lanovka jen pár kroků od parkoviště a dolní stanice lanovky

2. V přístavu Marina Lipno

Pobočka v Chatě Lanovka nabízí kromě půjčovny také kvalitní servis lyžařského vybavení a obchod sportovním oblečením a vybavením.

Jako jediná půjčovna na Lipně nabízí slevu 15% - 35% na skipas v případě zapůjčení lyžařského nebo snowboardového setu. Při rezervaci online navíc získáte slevu 15% na lyžařské vybavení.

Zobrazit webové stránky půjčovny Intersport Rent

Půjčovny ve Frymburku

Ve Frymburku, vzdáleném ca. 7 km od Skiareálu Lipno se nachází dvě půjčovny lyžařského vybavení. Výhodou frymburských půjčoven je fakt, že v období vánočních a jarních prázdnin nejsou tolik vypůjčované jako půjčovny v Lipně nad Vltavou.

Půjčovna&Sport Řezáč

Menší rodinná půjčovna s obchodem sportovními potřebami se nachází přímo na náměstí ve Frymburku, ca. 300 m od nástupu na bruslařskou dráhu. Přímo před půjčovnou je možné zdarma zaparkovat auto. Méně lidí, osobní přístup i celkově nižší ceny.

Exkluzivní sleva 1+1 zdarma s turistickým průvodcem Grenzgenial

Pokud v  půjčovně předložíte oblíbeného turistického průvodce pro volný čas – Grenzgenial, obdržíte tuto atraktivní slevu:

  • 1+1 zapůjčení sjezdových lyží/snowboardu/běžek/(možné vč. hůlek a obuvi)/bruslí na 1 den pro 2. osobu zdarma (sleva platí celou zimní sezónu)

Více informací o slevě zobrazíte ZDE.

Webové stránky půjčovny: www.pujcovna-frymburk.cz

Půjčovna Lipno Centrum

Frymburskou pobočku půjčovny Lipno Centrum najdete v areálu Wellness Hotelu Frymburk u zastávky skibusu do Skiareálu Lipno a Skiparku Frymburk. Jen 100 m od půjčovny se nachází nástup na běžecké tratě Frymburk – Lipno.

EXKLUZIVNÍ SLEVA 1+1 ZDARMA S TURISTICKÝM PRŮVODCEM GRENZGENIAL

Pokud v půjčovně Lipno Centrum předložíte oblíbeného turistického průvodce pro volný čas – Grenzgenial, obdržíte tyto atraktivní slevy:

  • 1+1 zapůjčení lyžařského/snb/běžeckého setu na 1 a více dní pro 2. osobu zdarma (sleva neplatí v období 19.12.2016 - 08.01.2017 a 30.01. - 04.03.2017)
  • 1+1 zapůjčení bruslí na 1 a více dní pro 2. osobu zdarma (sleva platí celou zimní sezónu)
  • 1+1 servis lyží/snb/běžek/broušení bruslí pro 2. osobu zdarma (sleva platí celou zimní sezónu)

Webové stránky půjčovny:www.lipnocentrum.cz

Doporučované ubytování na Lipně

Lipno Lake Resort

 Luxusní rodinné apartmány s vlastní saunou a krbem přímo u lanovky Skiareálu Lipno.

Nejčtenější články

Vyhlídkové plavby po Lipně
Okružní plavba po Lipně pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial

Přehled nejlákavějších jarních slev pro volný čas na Lipně a v okolí

Povedenou zimní sezónu na Lipensku vystřídalo jaro, které nejvíce láká k pěším výletům do přírody, jízdě na kole, koloběžce či inline bruslích.

Pokud se chystáte na jaře na Lipno, přinášíme Vám ve spolupráci s oblíbeným turistickým průvodcem Grenzgenial několik osvědčených tipů pro volný čas a navíc s lákavými výhodami, díky kterým ušetříte stokoruny i více. 

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte až 28,50 € za 1denní skipas €!

Číst dále
frymburska-stopa-start

Frymburská stopa 2018 - Výsledky

Jedinečný běžkařský zážitek a unikát, který jinde v Čechách nenajdete! Závod Frymburská stopa 2018 se poběží v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně! Přijďte si užít pohodový závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati s převýšením 0 m :-). 

Už to vypadalo, že letošní zimu se tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, avšak počasí na konci února zařídilo vše jinak. Sice nenapadlo dostatek přírodního sněhu, ale díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a proto se podařilo upravit stopy právě zde.

Číst dále

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2017/18

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny a servis. Vstupy do aquaparku a wellness stejně jako slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále

Bruslení na Lipně - aktuální informace, půjčovny bruslí

Síla ledu na upravených a měřených místech dosáhla 19 cm i více, což umožňuje bezpečné hromadné bruslení. I tak správci ledové dráhy doporučuji pohybovat se výhradně na upravené dráze, kde je síla ledu kontrolována.

Bruslařské ovály jsou upraveny ve Frymburku, Lipně nad Vltavou, Přední Výtoni a Horní Plané. Ve vybraných půjčovnách si můžete půjčit nebo nabrousit brusle s atraktivní slevou 1+1 osoba zdarma. 

Číst dále
škola skiareál lipno
Lyžařská škola Skischool Lipno

Skiareál Lipno představil novinky zimní sezóny 2017/18

Skiareál Lipno je v těchto dnech v plné přípravě na zimní sezónu. Investice půjdou do desítek miliónů korun.

Na svazích se opět vyřádí rodiny s dětmi, začátečníci i zkušenější lyžaři. Mezi novinky bude patřit prodloužená skicrossová trať, rozšířený snowpark, nebo měřený slalom. Mnozí mají také možnost získat práci v kolektivu místní lyžařské školy, nebo v zázemí areálu.

Číst dále
Nová lanovka na Hochfichtu
Tak bude vypadat nová kabinková lanovka na Hochfichtu

Skiareál Hochficht postaví do příští zimy novou lanovku na Hraničník

moderní kabinková lanovka na hochfichtu

Dlouho omílané téma dostalo reálnou podobu. Ve skiareálu Hochficht postaví do začátku zimní sezóny 2017/18 novou lanovku na vrchol Hraničníku. Tedy pouze na rakouské straně. Bude se jednat o nejnovější typ kabinkové lanovky pro 10 osob od firmy Leitner a ponese jméno Reischelbergbahn. Nová lanovka nahradí dosluhující kotvové vleky Holzschlaglifte a Reischelberglift. 

Číst dále

Bruslařská dráha na Lipně

Fenomén jménem bruslení na zamrzlém Lipně

Kombinace atraktivního lyžování na Lipně i v blízkém Rakousku s bruslením na zamrzlé hladině Lipna. Toto jedinečné a magické spojení můžete zažít pouze na Lipně, a proto je zimní dovolená na Lipně stále populárnější a každoročně přiláká desetitisíce nadšených fandů lyžování a bruslení.

Číst dále
Nová kabinková lanovka na Hochfichtu
Takto vypadá krytá kabinka pro 10 lidí pro novou lanovku na Hochfichtu

Výstavba nové kabinkové lanovky na Hochfichtu začala

Sotva, co skiareálu Hochficht skončila zimní sezóna a roztálo 50 cm sněhu, který na přelomu dubna a května nečekaně napadl, začala naplno výstavba nové 10místné kabinkové lanovky na vrchol Reischelberg (Hraničník).

Jako první musely být demontovány kotvové vleky Holzschlaglifte. Momentálně probíhají zemní práce v nástupní stanici a mezistanici. 

Číst dále