Kabinková lanovka na Hochfichtu o víkendu vyveze pěší i cyklisty

Zobrazení: 523

Nenechte si ujít jedinečnou akci na Hochfichtu o nadcházejícím víkendu a podnikněte hřebenovku po Šumavě, vyzkoušejte si jógu na vrcholu Hraničníku nebo si užijte 8,5 km dlouhý sjezd na horském kole. Speciální víkendová akce na Hochfichtu nabídne bohatý doprovodný program a také možnost zakoupit si sezónní skipasy se slevou 20 % a rodinným bonusem „děti lyžují celou zimu zdarma“. 

Předpověď počasí slibuje na víkend slunečné babí létoa, a proto se těšte na jedinečné výhledy na Šumavu, ba dokonce i Alpy.

Lanovka sveze pěší i cyklisty s kolem

Během nadcházejícího víkendu 21. a 22. září bude poprvé v dějinách skiareálu Hochficht v „letním“ provozu kabinková lanovka Reischlbergbahn. Na vrcholu Hraničníku v nadmořské výšce 1 282 m bude otevřen vrcholový bar, značené pěší stezky i 8,5 km dlouhý sjezd pro horská kola, které si můžete vzít do kabinky.

Během obou víkendových dnů tak můžete poznat Hochficht také v létě, kdy areál bývá běžně mimo provoz. Máte tak jedinečnou příležitost podniknout hřebenovou túru nebo si užít sjezd na horském kole.  

Kabinková lanovka Reischlbergbahn bude v provozu pouze o nadcházejícím víkendu a kdo si během víkendu zakoupí sezónní skipas za zvýhodněnou cenu, bude mít během této víkendové akce jízdu lanovkou zdarma.

Víkendový program na Hochfichtu 21. – 22. září 2019

PŘEDPRODEJ SEZÓNNÍCH SKIPASŮ:

Navíc bude možné si na pokladně zakoupit sezónní skipas na Hochficht se slevou 20 %. Kdo si koupí sezónní skipas, má jízdu lanovkou zcela zdarma! Nezapomeňte: Fotografie a rodinný doklad s sebou! (k vystavení sezónního skipasu)

Více informací o předprodeji sezónnísch skipasů se slevou 20% ZOBRAZÍTE ZDE>>>

hochficht gibfelweg

Plánek zážitkové pěší trasy z Hraničníku, která nabídne několik míst s nádhernými výhledy

OBČERSTVENÍ:

 • Dopolední žejdlík (pouze v neděli) od 11:00 před Skiarenou Hochficht
 • Vrcholový bar na Reischlbergu (vedle horní stanice lanovky) - Zvěřinové speciality – Gasthaus zum Überleben (u prostřední stanice lanovky) DOPROVODNÝ PROGRAM:
 • Intersport Pötscher Bike Special! Půjčovna elektrokol + prezentace novinek
  8,5 km dlouhá cyklotrasa z vrcholu Reischlberg (Hraničník) přes Hochficht (Smrčina) dolů ke Skiareně
  Horská jóga (11:00 a 14:00, začátečníci + pokročilí.) s fyzioterapeutem Martin van Rossum (7 €/os.)
  Trailový běh s průvodcem a zapůjčením testovacích bot zdarma
  Imitační trénink (bruslení na běžkách + skialpy) – Peter Sachsenhofer

CENY JÍZDNÉHO LANOVKOU:

(v ceně i přeprava jízdního kola)

 • Dospělí: a) nahoru & dolů 15 €, celodenní 30 €
 • Mládež (do r.n. 2005): a) nahoru & dolů 10 €, celodenní 20 €
 • Děti (do r.n. 2014): zdarma!

Kdo si o víkendu zakoupí sezónní skipas, má jízdu lanovkou zdarma!

Nejčtenější články

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2019/20

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny, wellness či slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte 30 € za 1denní skipas €!

Číst dále

Nová sleva 15 € na Hochficht s turistickým průvodcem Grenzgenial

Vyrazte během pracovního týdne s přáteli či rodinou na jednodenní lyžovačku na Hochficht, užijte si parádní lyžování na poloprázdných sjezdovkách a ušetřete díky turistickému průvodci Grenzgenial 15 €!

Skiareál Hochficht u Lipna, největší rakouský skiareál mimo Alpy, Vám ve spolupráci s turistickým průvodcem Grenzgenial nabízí atraktivní slevu 15 €, která představuje nejvyšší nabízené zvýhodnění na jednodenní lyžování. Uspořených 15 € Vám pokryje určitě náklady a cestu autem na Hochficht a zpět.

Číst dále

PŮJČTE SI KVALITNÍ LYŽAŘSKÉ VYBAVENÍ SE SLEVOU AŽ 50%

Zapomeňte na starosti se sháněním lyžařského vybavení! Ať pro Vás nebo pro děti, které za rok opět povyrostou. Nevyhazujte peníze z okna za drahé lyže, snowboardy či běžky, pokud v zimě lyžujete jen občas. Místo toho využijte kvalitních služeb zimních půjčoven na Lipně a díky atraktivním slevám s turistickým průvodcem Grenzgenial ušetříte stokoruny i více.

V půjčovnách lyžařského vybavení na Lipně či ve Frymburku si můžete vypůjčit jak jednotlivé vybavení, tak kompletní výhodné carvingové, snowboardové i běžecké sety vč. obuvi, hůlek, atd.

Číst dále

Turistický průvodce Grenzgenial

Ušetřete během dovolené na lipně stokoruny i více

Aktuální vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial Vám opět přináší desítky tipů a slev pro volný čas nejen z Lipenska, ale i blízkého okolí včetně příhraničí. O to jak ve standardní tištěné verzi, tak též jako mobilní aplikace. 

Průvodce, kterého pořídíte za 200 Kč (nebo zdarma k pobytu u spolupracujících ubytovatelů) Vám pomůže během Vaší dovolené ušetřit stokoruny i více. Aktuální vydání průvodce je platné až do 30. června 2019, zhruba od poloviny června bude v prodeji nové vydání s platností do 30.6.2020. 

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále

Kabinková lanovka na Hochfichtu o víkendu vyveze pěší i cyklisty

Nenechte si ujít jedinečnou akci na Hochfichtu o nadcházejícím víkendu a podnikněte hřebenovku po Šumavě, vyzkoušejte si jógu na vrcholu Hraničníku nebo si užijte 8,5 km dlouhý sjezd na horském kole. Speciální víkendová akce na Hochfichtu nabídne bohatý doprovodný program a také možnost zakoupit si sezónní skipasy se slevou 20 % a rodinným bonusem „děti lyžují celou zimu zdarma“. 

Předpověď počasí slibuje na víkend slunečné babí létoa, a proto se těšte na jedinečné výhledy na Šumavu, ba dokonce i Alpy.

Číst dále

Single trail Frymburk na Lipně

Příznivci terénní jízdy na horském kole se konečně dočkali i u největší tuzemské louže, tedy na Lipně. V lese nad malebným městečkem Frymburk vznikl v roce 2016 nový single trail, první svého druhu v jihočeském kraji.

Jeho hlavní předností je úchvatný výhled na jezero z vrcholu Marta a jednoznačně pestrost trailu. Single trail je kocipován, aby ho sjeli rekreační cyklisté i děti od 10 let, ale nudit se nebudou ani zkušení bikeři. 

Číst dále

Zimní sezóna je minulostí, Lipensko rájem cyklistů a inline bruslařů

Úspěšná a krásná zimní sezóna u Lipna je minulostí.  Nabídla nejvíce přírodního sněhu od zimy 2005/06. U Lipna vlastně sezóna nikdy nekončí a tu zimní ihned střídá jarní, která je ideální k výletům na kole, inline bruslích či procházkám v přírodě.

Cyklistické půjčovny u Lipna jsou již otevřeny a s turistickým průvodcem Grenzgenial můžete získat slevu až 50% na zapůjčení kol, elektrokol, koloběžek či inline bruslí.

Číst dále