Kabinková lanovka na Hochfichtu o víkendu vyveze pěší i cyklisty

Zobrazení: 1192

Nenechte si ujít jedinečnou akci na Hochfichtu o nadcházejícím víkendu a podnikněte hřebenovku po Šumavě, vyzkoušejte si jógu na vrcholu Hraničníku nebo si užijte 8,5 km dlouhý sjezd na horském kole. Speciální víkendová akce na Hochfichtu nabídne bohatý doprovodný program a také možnost zakoupit si sezónní skipasy se slevou 20 % a rodinným bonusem „děti lyžují celou zimu zdarma“. 

Předpověď počasí slibuje na víkend slunečné babí létoa, a proto se těšte na jedinečné výhledy na Šumavu, ba dokonce i Alpy.

Lanovka sveze pěší i cyklisty s kolem

Během nadcházejícího víkendu 21. a 22. září bude poprvé v dějinách skiareálu Hochficht v „letním“ provozu kabinková lanovka Reischlbergbahn. Na vrcholu Hraničníku v nadmořské výšce 1 282 m bude otevřen vrcholový bar, značené pěší stezky i 8,5 km dlouhý sjezd pro horská kola, které si můžete vzít do kabinky.

Během obou víkendových dnů tak můžete poznat Hochficht také v létě, kdy areál bývá běžně mimo provoz. Máte tak jedinečnou příležitost podniknout hřebenovou túru nebo si užít sjezd na horském kole.  

Kabinková lanovka Reischlbergbahn bude v provozu pouze o nadcházejícím víkendu a kdo si během víkendu zakoupí sezónní skipas za zvýhodněnou cenu, bude mít během této víkendové akce jízdu lanovkou zdarma.

Víkendový program na Hochfichtu 21. – 22. září 2019

PŘEDPRODEJ SEZÓNNÍCH SKIPASŮ:

Navíc bude možné si na pokladně zakoupit sezónní skipas na Hochficht se slevou 20 %. Kdo si koupí sezónní skipas, má jízdu lanovkou zcela zdarma! Nezapomeňte: Fotografie a rodinný doklad s sebou! (k vystavení sezónního skipasu)

Více informací o předprodeji sezónnísch skipasů se slevou 20% ZOBRAZÍTE ZDE>>>

hochficht gibfelweg

Plánek zážitkové pěší trasy z Hraničníku, která nabídne několik míst s nádhernými výhledy

OBČERSTVENÍ:

 • Dopolední žejdlík (pouze v neděli) od 11:00 před Skiarenou Hochficht
 • Vrcholový bar na Reischlbergu (vedle horní stanice lanovky) - Zvěřinové speciality – Gasthaus zum Überleben (u prostřední stanice lanovky) DOPROVODNÝ PROGRAM:
 • Intersport Pötscher Bike Special! Půjčovna elektrokol + prezentace novinek
  8,5 km dlouhá cyklotrasa z vrcholu Reischlberg (Hraničník) přes Hochficht (Smrčina) dolů ke Skiareně
  Horská jóga (11:00 a 14:00, začátečníci + pokročilí.) s fyzioterapeutem Martin van Rossum (7 €/os.)
  Trailový běh s průvodcem a zapůjčením testovacích bot zdarma
  Imitační trénink (bruslení na běžkách + skialpy) – Peter Sachsenhofer

CENY JÍZDNÉHO LANOVKOU:

(v ceně i přeprava jízdního kola)

 • Dospělí: a) nahoru & dolů 15 €, celodenní 30 €
 • Mládež (do r.n. 2005): a) nahoru & dolů 10 €, celodenní 20 €
 • Děti (do r.n. 2014): zdarma!

Kdo si o víkendu zakoupí sezónní skipas, má jízdu lanovkou zdarma!

Nejčtenější články

Zřícenina a rozhledna Vítkův Hrádek – nejkrásnější výhled na Lipensku

Užijte si nejkrásnější výhled na Lipno, Šumavu i Alpy na jednom místě z nejvýše položeného hradu v Čechách. Vítkův Hrádek je dostupný autem, na kole i pěšky a otevřen je téměř celý rok. Zřícenina Vítkův Hrádek (Vítkův kámen), který byl založen již ve 13. století, patří k nejoblíbenějším turistickým cílům na Lipensku a jeho návštěvu rozhodně nebudete litovat.

využitje atraktivní slevu 1+1 osoba zdarma 

Díky skvělé spolupráci provozovatelů Vítkova Hrádku s regionálním turistickým průvodcem Grenzgenial můžete po celý rok využít atraktivní slevu 1+1 osoba zdarma pro vstup na rozhlednu, který je placený. V průvodci navíc najdete poukazy na další slevy v blízkém okolí.

Číst dále

Nové vydání turistického průvodce Grenzgenial

Ušetřete během dovolené na lipně stokoruny i více

Nové vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial Vám opět přináší 80 tipů a slev pro volný čas nejen z Lipenska, ale i blízkého okolí včetně příhraničí. O to jak ve standardní tištěné verzi, tak též jako mobilní aplikace, která obsahuje ještě více slev než tištěná verze. 

Průvodce, kterého pořídíte za 200 Kč (nebo zdarma k pobytu u spolupracujících ubytovatelů) Vám pomůže během Vaší dovolené ušetřit stokoruny i více. Aktuální vydání průvodce je platné do 30. června 2021. 

Číst dále

Vodní sporty a aktivity na Lipně a Vltavě s atraktivní letní slevou

Dopřejte si vodní sporty a zážitky na Vltavě a Lipně se slevou až 50%

Lipenské jezero a řeka Vltava je doslova rájem pro milovníky zážitků na vodě a od jara do podzimu přitahuje tisíce vodáckých nadšenců. 

Ať už se rozhodnete pro vodácky výlet na Vltavě v Národním Parku Šumava či z Vyššího Brodu, podniknete romantickou plavbu na voru historickým centrem Českého Krumlova, na Lipně zatoužíte pro svižné jízdě na katamaránu či plachetnici (i se zkušeným instruktorem), vyhlídkové plavbě parníkem či motorovým člunem nebo se chcete projet na stále oblíbenějším paddleboardu, v turistickém průvodci Grenzgenial vždy najdete atraktivní slevu, která platí i během letních prázdnin.

Číst dále

U Lipna si půjčíte kvalitní kola, elektrokola či koloběžky se slevou až 50%

Lipensko nabízí vynikající možnosti a bezpočet tras pro výlety na kole, elektrokole, inline bruslích či koloběžce. A to jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro sportovně laděné cyklisty a „bajkery“. A vůbec nevadí, že nemáte vlastní vybavení. Téměř v každé obci u Lipna se nachází půjčovny kol, elektrokol, koloběžek, inline bruslí a dalšího cyklistického vybavení.

Díky spolupráci několika oblíbených půjčoven kol s regionálním turistickým průvodcem Grenzgenial pro volný čas na Lipně si můžete zapůjčit kola, inline brusle, elektrokola, koloběžky či elektro koloběžky se slevou až 50% a ušetříte i několik stokorun! 

Číst dále

Přehled nejlákavějších jarních slev pro volný čas na Lipně a v okolí

Bezpečnostní opatření kvůli Koronaviru už téměř opadla, a proto většina turistických atrakcí, ubytovacích zařízení a služeb pro volný čas na Lipně jsou již v provozu.

Díky spolupráci desítek místních podnikatelů s regionálním turistickým průvodcem Grenzgenial můžete využít slevy až 50% . Díky tomu si užijete volný čas na Lipně pestře a výhodně a ještě ušetříte nemalé peníze. 

Číst dále