Sněhové zpravodajství z Lipenska

Zobrazení: 80682

Silný vítr se již uklidnil a už jen slabě sněží. Na Lipensku tak panuje krásná ladovská zima s ideálními podmínkami pro zimní sporty a radovánky. Silný vítr se již uklidnil, a proto budou před víkendem upraveny stopy pro běžkaře.

Běžecké stopy

1) Frymburk

Aktuální informace z: 15.1.2021, 8:45 hod

Počasí ráno: zataženo, – 6°C, slabé sněžení, bezvětří. Přes den slabé sněhové přeháňky a protrhrávání oblačnosti.
Sníh ve stopách: 10 – 30 cm nafoukaného prašanu na tvrdém urolbovaném podkladu
Stav stop: Poslední úprava tratí v kompletní délce 18 km (2 stopy na klasiku + 5 m široký pás na bruslení) proběhla ve středu odpoledne. Na tvrdém urolbovaném podkladu leží ca. 3 – 5 cm nového sněhu. Finální úprava před víkendem je plánována na páteční večer nebo časné ranní hodiny v sobotu, aby stopa stihla vyzrát.

Běžecké stopy okolo Alpské vyhlídky v lese mezi Frymburkem a Lipnem upravovány nejsou, protože zde probíhá těžba dřeva.

Webovou kameru z běžeckých stop i plánek aktuálně upravených tratí najdete na www.bilastopafrymburk.cz

2) Lipno nad Vltavou

V Camping Lipno Modřín je nově upraven cca 2,2 km dlouhý a zcela nový běžkařský okruh. Parkovat je možné naproti recepci kempu, na parkovišti vlevo při příjezdu do Lipna. Během víkendu bude přímo u vody otevřen také občerstvovací stánek restaurace Loděnice, který zajistí dostatek tekutin i něco dobrého k snědku. 

Na sjezdovkách uzavřeného skiareálu Lipno je rolbou pravidelně upravován 5,5 km dlouhý okruh pro klasický styl i skating. Vstup do stopy je zdarma, nástup je přímo u dolní stanice hlavní lanovky. Na vrcholu Kramolína je otevřeno výdejové okénko s občerstvením. 

3) Horní Planá - Hůrka

Úprava stop je plánována před víkendem. Nástupní místo je v Hůrce vedle Penzionu U Méďů, kde se nachází bezplatné parkoviště a v místní restauraci je otevřeno výdejní okénko s občerstvením. Více informací na https://www.sumava-lipno.eu

4) Černá v Pošumaví

Úprava stop je plánována před víkendem. 

5) Nová Pec - Stožec

Pátek 15. 1. 2021, 8:00, zataženo, Stožec -5°C, Nová Pec -6,1°C,  Hliniště -8,1°C (6:00), sněhová pokrývka 20-30 cm, v lesních úsecích 15 cm, Plechý 60 cm.

Úprava stop 15. 1. 2020:

České Žleby/sjezdovka – Soumarský Most – Volary – Lenora – České Žleby

České Žleby – Radvanovice – Dolní Cazov – Strážný – Mlaka – Kamenná Hlava – České Žleby

Stožec – Stožecký luka (vč. okruhu „stadionu“) – Dobrá

Stožec – Nové Údolí – Krásná Hora – Horní Krásnohorská cesta – Kostelní cesta – Travní cesta – Stožecká luka – Stožec

Strážný – Knížecí Pláně – Polka – Strážný

Úprava stop 14. 1. 2020:

Klápa – Raškov – Říjiště – Pod Raškovem – U Stříšky – Plešné jezero – Jelení Vrchy – Jezerní skluz – Říjiště – Raškov/pastviny – Nová Pec/Láz – Nová Pec – Klápa

Upozornění: Most přes Řasnici (u Jarního honu) je v havarijním stavu. Využijte prosím trasu přes Dolní Cazov podel hranice na Strážný.

Bruslení na zamrzlém Lipně

V Horní Plané směrem na Pihlov je upraven ca. 3 km dlouhý okruh. Led je zde silný pouze 10 - 15 cm, což ještě není bezpečná síla pro hromadné bruslení. Na ostatních místech lipenského jezera je led ještě slabší a vstup na zamrzlé Lipno je stále velmi nebezpečný. V následujících dnech má silně mrznout, což by mohlo situaci zlepšit. 

SKOL!

Doporučované ubytování na Lipně

Lipno Lake Resort

 Luxusní rodinné apartmány s vlastní saunou a krbem přímo u lanovky Skiareálu Lipno.

Nejčtenější články

Bruslení na Lipně - Ledová magistrála Lipno

Fenomén jménem bruslení na zamrzlém Lipně

Kombinace atraktivního lyžování na Lipně i v blízkém Rakousku s bruslením na zamrzlé hladině Lipna. Toto jedinečné a magické spojení můžete zažít pouze na Lipně, a proto je zimní dovolená na Lipně stále populárnější a každoročně přiláká desetitisíce nadšených fandů lyžování a bruslení.

Číst dále

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2020/21

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny, wellness či slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte 30 € za 1denní skipas €!

Číst dále

Sleva 15 € na Hochficht s turistickým průvodcem Grenzgenial

Vyrazte během pracovního týdne s přáteli či rodinou na jednodenní lyžovačku na Hochficht, užijte si parádní lyžování na poloprázdných sjezdovkách a ušetřete díky turistickému průvodci Grenzgenial 15 €!

Skiareál Hochficht u Lipna, největší rakouský skiareál mimo Alpy, Vám ve spolupráci s turistickým průvodcem Grenzgenial nabízí atraktivní slevu 15 €, která představuje nejvyšší nabízené zvýhodnění na jednodenní lyžování. Uspořených 15 € Vám pokryje určitě náklady a cestu autem na Hochficht a zpět.

Číst dále

PŮJČOVNY LYŽÍ NA LIPNĚ NABÍZÍ SLEVY AŽ 50%

Zapomeňte na starosti se sháněním lyžařského vybavení! Ať pro Vás nebo pro děti, které za rok opět povyrostou. Nevyhazujte peníze z okna za drahé lyže, snowboardy či běžky, pokud v zimě lyžujete jen občas. Místo toho využijte kvalitních služeb zimních půjčoven na Lipně a díky atraktivním slevám s turistickým průvodcem Grenzgenial ušetříte stokoruny i více.

V půjčovnách lyžařského vybavení na Lipně či ve Frymburku si můžete vypůjčit jak jednotlivé vybavení, tak kompletní výhodné carvingové, snowboardové i běžecké sety vč. obuvi, hůlek, atd.

Číst dále