Sněhové zpravodajství Skiareál Lipno, Frymburk, Sternstein, Hochficht

Zobrazeno: 23955
sjezdovka hochficht
Rolba rozhrnuje hromady sněhu v dětském hřišti Fichtl Kids Park na Hochfichtu

Poslední aktualizace: 12.12.2018, 11:45

Konečně! O víkendu vypukne lyžařská sezóna

Tak jsme se konečně dočkali, Skiareál Lipno, Hochficht a Sternstein v sobotu 15. prosince přivítají první nedočkavé lyžaře. Počasí se po dvou strastiplných týdnech konečně umoudřilo, a tak zahájení lyžařské sezóny u Lipna už nic nestojí v cestě. Rolby rozhrnuly nasněžené hromady technického sněhu a navíc stále padá přírodní sníh a díky mrazům pokračuje zasněžování sjezdovek. Na své si přijdou také běžkaři na rakouském Schönebenu u hraničního přechodu Zadní Zvonková, kde je upraveno 14 km stop.

SKIAREÁL LIPNO

Skiareál Lipno připravil na první lyžařský den bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi – hry, soutěže, ukázka horské techniky a mnohé další.

Podrobný program slavnostního zahájení ve Skiareálu Lipno zobrazíte ZDE.

Počet otevřených sjezdovek a lanovek ještě upřesníme.

Provozní doba: 8:30 – 16:00

Ve Skiareálu Lipno se bude lyžovat za výhodnější ceny vedlejší sezóny.

V provozu bude denně lyžařská škola Skischool Lipno i půjčovny Lipno Centrum, ve kterých můžete využít výhodnou akci 1+1 zdarma na zapůjčení lyží, snobwoardu či servis lyžařského vybavení po předložení turistického průvodce GrenzgenialVíce o této akci ZDE.

HOCHFICHT

Největší lyžařský areál u Lipna – skiareál Hochficht s moderní kabinkovou lanovkou, zahájí sezónu v sobotu 15. prosince v 8.30 ráno. Jelikož ještě nebudou zprovozněny všechny lanovky a sjezdovky, bude se lyžovat za zvýhodněné jízdné.

Na své si přijdou také běžkaři na rakouském Schönebenu u hraničního přechodu Zadní Zvonková, kde je upraveno 14 km stop.

Otevřené sjezdovky: 4,5 km sjezdovek

 • Standartabfahrt
 • Reischlbergabfahrt
 • Wenzelwiese
 • dětské hřiště Fichtl Kids Park

Lanovky a vleky v provozu:

 • 10místná kabinková lanovka Reischlbergbahn
 • 4sedačková lanovka Hochfichtbahn
 • pojízdný pás v dětském hřišti Fichtl Kids Park

Provozní doba: 

 • Denní lyžování je v provozu každý den od 8:30 do 16:00.
 • Večerní lyžování na osvětlené sjezdovce Wenzelwiese plánujeme spustit 21. prosince a bude v provozu každou středu a pátek od 17:00 do 20:30. 

Ceny skipasů a slevy:

Jelikož ještě nebudou zprovozněny všechny lanovky a sjezdovky, bude se lyžovat za zvýhodněné jízdné, které bude upřesněno.

Děti do 10 let (r.n. 2009 a mladší) v doprovodu rodiče lyžují za 3 €/den a mládež do 19 let (r.n. 2000 a mladší) za dětské ceny.

Výhodná sleva na skipas po předložení s turistického průvodce Grenzgenial

SLEVA15 € na čtyři 1denní skipasy

 • Při jednorázovém zakoupení 4 jednodenních skipasů v kombinaci: 4 x dospělí nebo 2 x dospělí + 2 x JUKI Vám bude odečteno 15 € z celkového účtu. Platnost slevy v sezóně 2018/19 pouze ve dnech PO - PÁ a výhradně na 1denní skipasy zakoupené na pokladně skiareálu za pultové ceny. Sleva neplatí o víkendech a v období 27.12.2018 - 06.01.2019!

Více informací o turistickém průvodci Grenzgenial zobrazíte ZDE>>>

STERNSTEIN

Skiareál Sternstein nedaleko Vyššího Brodu zahájí sezónu rovněž tuto sobotu a v provozu bude kombinovaná 6sedačková lanovka s krytými kabinkami spolu s pojízdným pásem v dětském parku Elefuntasia, kde je možné si rezervovat lyžařskou výuku v českém jazyce.

Otevřené sjezdovky: 2 km sjezdovek

 • Schlepplifthang
 • Familienabfahrt
 • dětský park Elefuntasia 

Přepravní zařízení v provozu:

 • Kombinovaná kabinková a 6sedačková lanovka Sternsteinexpress
 • Pojízdný pás v dětském hřišti

Provozní doba: 8.30 – 16.15

Sleva 1+1 skipas zdarma!

Atraktivní sleva 1+1 skipas zdarma po předložení turistického průvodce Grenzgenial či mobilní aplikace Enjoy Lipno - Grenzgenial = úspora 30 €. Tato výhoda je platná celou zimní sezónu ve dnech pondělí - čtvrtek kromě období 21.12.2018 - 6.1.2019 a 18.2. - 24.2.2019. Více info o akci 1+1 skipas zdrarma ZDE>>> 

Důležité upozornění k uplatnění slevy 1+1 zdarma v mobilní aplikaci Enjoy Lipno – Grenzgenial!!!

Jelikož na Sternsteinu z důvodu velmi slabého signálu nefungují mobilní data, je BEZPODMÍNEČNĚ NUTNÉ vyzvednout poukaz (stisknout zelené tlačítko „Vyzvednout poukaz (0 z 1)“ v místě, kde máte mobilní data či wi-fi připojení (např. na hotelovém pokoji, atd.). Vyzvednutý poukaz zůstane zobrazený v prezentaci Sternsteinu a deaktivace vyzvednutého poukazu na pokladně již funguje off-line bez nutnosti mobilních dat. V opačném případě nebude výhoda akceptována!

SKIPARK FRYMBURK

Ve Skiparku Frymburk probíhá zasněžování sjezdovek a zahájení sezóny je naplánováno na 25. prosince.

AKCE 1+1 SKIPAS ZDARMA

Od 6. ledna můžete ve Skiparku Frymburk využít exkluzivní slevu 1+1 osoba zdarma na celodenní skipas s turistickým průvodcem Grenzgenial  Sleva platí ve dnech pondělí - pátek.
Více o slevě 1+1 zdarma ZDE>>>

BĚŽECKÉ STOPY LIPNO A PŘÍHRANIČÍ

 

lipensko 

Běžecké stopy jsou mimo provoz,. Pokud předpověď však vypadá přiznivě a pokud připadne ještě pár cm sněhu, budou na frymburských loukách upravené stopy. 

Plánek běžeckých stop Frymburk - Lipno zobrazíte ZDE>>> 

Frymburské louky

 • Frymburské louky - mimo provoz
 • nástupní místo: fotbalové hřiště u autobusového nádraží (parkování zdarma)

Lipno – Frymburk okolo Alpské vyhlídky (Kaliště 993 m.n.m.)

 • Mimo provoz.  
 • Nástupní místa:
  • Lipno nad Vltavou (parkoviště nad fotbalovým hřištěm),
  • Frymburk – l.c. Strategická za střelnicí (bez parkování – nutno popojít 500 m) nebo Skipark Frymburk: za 40 Kč vás vyveze vlek na vrchol Marty, ca. 100 m nad vrcholem je nástup do stop.

Schöneben

V běžeckém areálu Schöneben u hraničního přechodu Zadní Zvonková leží kolem 20 cm přírodního sněhu a upraveno je 14 km stop pro klasiku i bruslení. Nástup je možný na Schönebenu nebo Grünnwaldu.

Více informací o běžkování na Schöbebenu se dozvíte ZDE.

Stáhněte si plánek běžeckých stop Schöneben>>> (PDF, velikost 2 MB)

Přehled upravených stop:
 • Moldaublickloipe, 7,3 km
 • Wilderersteig, 3 km
 • Glöckelberg Loipe, 2,1 km
 • Jägerhütte, 1,8 km

Vstup do stop je placený:

 • Denní vstup: 4 €/os.
 • Týdenní vstup: 12 €/os.
 • Sezónní vstup: 40 €/os.

Akce 1+1 zdarma v půjčovně běžek Haderer Sport Schöneben: 1+1 - půjčení běžeckého setu na celý den pro 2. osobu zdarma po předložení turistického průvodce Grenzgenial.

Sternstein - Bad Leonfelden

 • Běžecké stopy jsou mimo provoz. 

  Sternwald-Loipe Vorderweißenbach 0 km  
 • Sternsteinloipe 0 km  

Vstup je placený – 3,50 €/osoba.

Autor: Martin Řezáč – Lipno Marketing s.r.o. | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Práva na změny v důsledku tiskové chyby či jiné změny vyhrazena.

Doporučované ubytování na Lipně

Lipno Lake Resort

 Luxusní rodinné apartmány s vlastní saunou a krbem přímo u lanovky Skiareálu Lipno.

Nejčtenější články

Aktuální sněhové zpravodajství: Konečně! O víkendu vypukne lyžařská sezóna

Tak jsme se konečně dočkali, Skiareál Lipno, Hochficht a Sternstein v sobotu 15. prosince přivítají první nedočkavé lyžaře. Počasí se po dvou strastiplných týdnech konečně umoudřilo, a tak zahájení lyžařské sezóny u Lipna už nic nestojí v cestě. Rolby rozhrnuly nasněžené hromady technického sněhu a navíc stále padá přírodní sníh a díky mrazům pokračuje zasněžování sjezdovek. Na své si přijdou také běžkaři na rakouském Schönebenu u hraničního přechodu Zadní Zvonková, kde je upraveno 14 km stop.

Číst dále

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2018/19

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny, wellness či slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte 30 € za 1denní skipas €!

Číst dále

Nové vydání turistického průvodce Grenzgenial

Ušetřete během dovolené na lipně stokoruny i více

Nové vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial Vám opět přináší desítky tipů a slev pro volný čas nejen z Lipenska, ale i blízkého okolí včetně příhraničí. O to jak ve standardní tištěné verzi, tak nově též jako mobilní aplikace. 

Průvodce, kterého pořídíte za 200 Kč (nebo zdarma k pobytu u spolupracujících ubytovatelů) Vám pomůže během Vaší dovolené ušetřit stokoruny i více. Nové vydání průvodce je platné až do 30. června 2019.

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále

Bruslení na Lipně - aktuální informace, půjčovny bruslí

Síla ledu na upravených a měřených místech dosáhla 19 cm i více, což umožňuje bezpečné hromadné bruslení. I tak správci ledové dráhy doporučuji pohybovat se výhradně na upravené dráze, kde je síla ledu kontrolována.

Bruslařské ovály jsou upraveny ve Frymburku, Lipně nad Vltavou, Přední Výtoni a Horní Plané. Ve vybraných půjčovnách si můžete půjčit nebo nabrousit brusle s atraktivní slevou 1+1 osoba zdarma. 

Číst dále
Vyhlídkové plavby po Lipně
Okružní plavba po Lipně pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial

Babí léto na Lipně – přehled nejatraktivnějších slev pro volný čas

Rušnou letní sezónu na Lipensku vystřídalo babí léto, které patří k nejkrásnějším obdobím pro výlety do přírody, jízdě na kole, koloběžce či inline bruslích a dalším skvělým zážitkům.

Pokud se touto dobou chystáte na Lipno, přinášíme Vám přehled nejlákavějších tipů a slev pro volný čas, díky kterým ušetříte stokoruny i více. 

Číst dále
frymburska-stopa-start

Frymburská stopa 2018 - Výsledky

Jedinečný běžkařský zážitek a unikát, který jinde v Čechách nenajdete! Závod Frymburská stopa 2018 se poběží v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně! Přijďte si užít pohodový závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati s převýšením 0 m :-). 

Už to vypadalo, že letošní zimu se tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, avšak počasí na konci února zařídilo vše jinak. Sice nenapadlo dostatek přírodního sněhu, ale díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a proto se podařilo upravit stopy právě zde.

Číst dále

Single trail Frymburk na Lipně

Příznivci terénní jízdy na horském kole se konečně dočkali i u největší tuzemské louže, tedy na Lipně. V lese nad malebným městečkem Frymburk vznikl v roce 2016 nový single trail, první svého druhu v jihočeském kraji.

Jeho hlavní předností je úchvatný výhled na jezero z vrcholu Marta a jednoznačně pestrost trailu. Single trail je kocipován, aby ho sjeli rekreační cyklisté i děti od 10 let, ale nudit se nebudou ani zkušení bikeři. 

Číst dále