Skiareál Sternstein

Zobrazení: 1532
kabinkova-lanovka-skiareal-sternstein
Hlavní předností Sternsteinu je komfortní kabinková lanovka

Tajný tip pro rodiny s dětmi jen 20 minut od Lipna. Komforní kabinková lanovka, nepřelidněné sjezdovky a český personál v lyžařské škole i restauraci. 

Představujeme Vám Skiareál Sternstein, tajný tip pro české rodiny s dětmi

Lyžování na Sternsteinu přináší radost a zábavu

Sternstein je útulný a přátelský rakouský skiareál, který leží hned za hraničním přechodem  Studánky u Vyššího Brodu na české a u lázeňského městečka Bad Leonfelden na rakouské straně. Lyžování na Sternsteinu je velmi oblíbené u českých lyžařů díky snadné dostupnosti jen 20 minut jízdy autem z Lipna a ca. hodinu z Českých Budějovic.

Turisté ubytovaní na české straně s velkou oblibou využívají možnosti výhodných balíčků s ubytováním a slevou na skipas a libovolně volitelnými dny lyžování. 

Pro lyžování na Sternsteinu je typická příjemná rodinná atmosféra, pohodlná přeprava díky moderní rychlé kabinkové a 6sedačkové lanovce a lyžování na nepřeplněných sjezdovkách, s nádheným výhledem na Alpy. Sternstein však uspokojí i pokročilejší lyžaře především díky 1550 m dlouhé sportovní trati Slalomhang.

Na své si na Sternsteinu přijdou hlavně rodiny s dětmi: na téměř 2 km dlouhé Familienabfahrt nebo v novém dětském parku ELEFUNTASIA se 179 m dlouhým komfortním pojízdným kobercem. Pro úplná lyžařská prťata je připraven minipark na téměř rovinatém svahu s pojízdným kobercem. V místní lyžařské škole si dokonce můžete objednat česky hovořícího instruktora lyžování!

Pro běžkaře jsou pravidelně upravovány placené běžecké stopy okolo Sternsteinu (3,50 €/os a den.)

TOP nabídka Skiareálu Sternstein – 1+1 celodenní skipas ZDARMA

Sleva 1+1 celodenní skipas zdarma po předložení oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial. (Jedna osoba platí, druhá lyžuje celý den zdarma a ušetří až 27 €!). Více info o slevě ZDE.

Lyžařská škola na Sternsteinu s česky hovořícími instruktory lyžování. Naučte vaše děti lyžovat v zábavném dětském parku Elefuntasia s pojízdným koberce, obřími slony, žirafami a dalšími atrakcemi. Více info lyžařské škole ZDE.

Během lyžování ve skiareálu Sternstein obohatí Váš zážitek posezení u dobrého jídla a pití v restauraci či na terase pod sjezdovkou za zvuku typické rakouské après ski hudby (každou neděli odpoledne živá hudba). V restauraci pracuje česky hovořící personál a nabídka jídel je popsána i v českém jazyce.

Ceny skipasů na Sternsteinu jsou přiměřené nabízené kvalitě a lyžaře potěší také levnější skipasy během pracovních dnů.  

Pro koho je lyžování na Sternsteinu nejvhodnější?

 • Lyžaři, kteří si chtějí zpestřit zimní dovolenou na Lipně kvalitním rakouským lyžováním na Sternsteinu vzdáleném jen pár minut jízdy autem.
 • Lyžaři kteří již zvládají sjet mírnější sjezdovky a chtějí se zdokonalit na delších a prudších sjezdovkách Sternsteinu.
 • Rodiny s dětmi, které oceňují pohodlnou a rychlou dopravu v kryté kabinkové a 6sedačkové lanovce, která v nástupní a výstupní stanici zpomaluje. 
 • Lyžaři, kteří si chtějí užít lyžování  na nepřeplněných sjezdovkách.
 • Lyžaři, kteří preferují lyžování v útulném a příjemném skiareálu před lyžováním ve velkých lyžařských střediscích.
 • Lyžaři, kteří si chtějí zpestřit zimní dovolenou na Lipně kvalitním rakouským lyžováním na Sternsteinu vzdáleném jen pár minut jízdy autem.

Výhody a přednosti lyžování na Sternsteinu

 • Kvalitní rakouské lyžování vzdálené jen 20 min. autem od Lipna a hodinu z Českých Budějovic.
 • Možnost výhodného ubytování na Lipensku se slevou na skipas a libovolně volitelnými dny lyžování
  Moderní rychlá kabinková a 6sedačková lanovka, která v nástupní i výstupní stanici zpomaluje.
 • Tři sjezdové tratě v délce 1550 – 1850 m s výhledem na Alpy vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší lyžaře.
 • Nový dětský park Elefuntasia se 179 m dlouhým pojízdným kobercem a zábavnou "sloní" slalomovou dráhou.
 • Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory
 • Lyžování zdarma pro děti do 6 let v doprovodu rodičů.
 • Sněhová jistota díky příznivé nadmořské výšce 814 – 1102 m a sněžným dělům pokrývající 100% sjezdovek.
 • Parkování zdarma přímo pod lanovkou.
 • Restaurace s terasou a zábavným après ski přímo pod sjezdovkou (český personál i nabídka jídel v češtině)
 • sleva 1+1 celodenní skipas zdarma po předložení turistického průvodce Grenzgenial

Mapa | Skiareál Sternstein

Zdroj: Sternsteinlifte GesmbH www.sternstein.at 

Tiskové chyby, omyly a změny vyhrazeny!

Nejčtenější články

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2019/20

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny, wellness či slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte 30 € za 1denní skipas €!

Číst dále

Nová sleva 15 € na Hochficht s turistickým průvodcem Grenzgenial

Vyrazte během pracovního týdne s přáteli či rodinou na jednodenní lyžovačku na Hochficht, užijte si parádní lyžování na poloprázdných sjezdovkách a ušetřete díky turistickému průvodci Grenzgenial 15 €!

Skiareál Hochficht u Lipna, největší rakouský skiareál mimo Alpy, Vám ve spolupráci s turistickým průvodcem Grenzgenial nabízí atraktivní slevu 15 €, která představuje nejvyšší nabízené zvýhodnění na jednodenní lyžování. Uspořených 15 € Vám pokryje určitě náklady a cestu autem na Hochficht a zpět.

Číst dále

PŮJČTE SI KVALITNÍ LYŽAŘSKÉ VYBAVENÍ SE SLEVOU AŽ 50%

Zapomeňte na starosti se sháněním lyžařského vybavení! Ať pro Vás nebo pro děti, které za rok opět povyrostou. Nevyhazujte peníze z okna za drahé lyže, snowboardy či běžky, pokud v zimě lyžujete jen občas. Místo toho využijte kvalitních služeb zimních půjčoven na Lipně a díky atraktivním slevám s turistickým průvodcem Grenzgenial ušetříte stokoruny i více.

V půjčovnách lyžařského vybavení na Lipně či ve Frymburku si můžete vypůjčit jak jednotlivé vybavení, tak kompletní výhodné carvingové, snowboardové i běžecké sety vč. obuvi, hůlek, atd.

Číst dále

Turistický průvodce Grenzgenial

Ušetřete během dovolené na lipně stokoruny i více

Aktuální vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial Vám opět přináší desítky tipů a slev pro volný čas nejen z Lipenska, ale i blízkého okolí včetně příhraničí. O to jak ve standardní tištěné verzi, tak též jako mobilní aplikace. 

Průvodce, kterého pořídíte za 200 Kč (nebo zdarma k pobytu u spolupracujících ubytovatelů) Vám pomůže během Vaší dovolené ušetřit stokoruny i více. Aktuální vydání průvodce je platné až do 30. června 2019, zhruba od poloviny června bude v prodeji nové vydání s platností do 30.6.2020. 

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále

Kabinková lanovka na Hochfichtu o víkendu vyveze pěší i cyklisty

Nenechte si ujít jedinečnou akci na Hochfichtu o nadcházejícím víkendu a podnikněte hřebenovku po Šumavě, vyzkoušejte si jógu na vrcholu Hraničníku nebo si užijte 8,5 km dlouhý sjezd na horském kole. Speciální víkendová akce na Hochfichtu nabídne bohatý doprovodný program a také možnost zakoupit si sezónní skipasy se slevou 20 % a rodinným bonusem „děti lyžují celou zimu zdarma“. 

Předpověď počasí slibuje na víkend slunečné babí létoa, a proto se těšte na jedinečné výhledy na Šumavu, ba dokonce i Alpy.

Číst dále

Single trail Frymburk na Lipně

Příznivci terénní jízdy na horském kole se konečně dočkali i u největší tuzemské louže, tedy na Lipně. V lese nad malebným městečkem Frymburk vznikl v roce 2016 nový single trail, první svého druhu v jihočeském kraji.

Jeho hlavní předností je úchvatný výhled na jezero z vrcholu Marta a jednoznačně pestrost trailu. Single trail je kocipován, aby ho sjeli rekreační cyklisté i děti od 10 let, ale nudit se nebudou ani zkušení bikeři. 

Číst dále

Zimní sezóna je minulostí, Lipensko rájem cyklistů a inline bruslařů

Úspěšná a krásná zimní sezóna u Lipna je minulostí.  Nabídla nejvíce přírodního sněhu od zimy 2005/06. U Lipna vlastně sezóna nikdy nekončí a tu zimní ihned střídá jarní, která je ideální k výletům na kole, inline bruslích či procházkám v přírodě.

Cyklistické půjčovny u Lipna jsou již otevřeny a s turistickým průvodcem Grenzgenial můžete získat slevu až 50% na zapůjčení kol, elektrokol, koloběžek či inline bruslí.

Číst dále