Skiareál Sternstein

Zobrazení: 1786
kabinkova-lanovka-skiareal-sternstein
Hlavní předností Sternsteinu je komfortní kabinková lanovka

Tajný tip pro rodiny s dětmi jen 20 minut od Lipna. Komforní kabinková lanovka, nepřelidněné sjezdovky a český personál v lyžařské škole i restauraci. 

Představujeme Vám Skiareál Sternstein, tajný tip pro české rodiny s dětmi

Lyžování na Sternsteinu přináší radost a zábavu

Sternstein je útulný a přátelský rakouský skiareál, který leží hned za hraničním přechodem  Studánky u Vyššího Brodu na české a u lázeňského městečka Bad Leonfelden na rakouské straně. Lyžování na Sternsteinu je velmi oblíbené u českých lyžařů díky snadné dostupnosti jen 20 minut jízdy autem z Lipna a ca. hodinu z Českých Budějovic.

Turisté ubytovaní na české straně s velkou oblibou využívají možnosti výhodných balíčků s ubytováním a slevou na skipas a libovolně volitelnými dny lyžování. 

Pro lyžování na Sternsteinu je typická příjemná rodinná atmosféra, pohodlná přeprava díky moderní rychlé kabinkové a 6sedačkové lanovce a lyžování na nepřeplněných sjezdovkách, s nádheným výhledem na Alpy. Sternstein však uspokojí i pokročilejší lyžaře především díky 1550 m dlouhé sportovní trati Slalomhang.

Na své si na Sternsteinu přijdou hlavně rodiny s dětmi: na téměř 2 km dlouhé Familienabfahrt nebo v novém dětském parku ELEFUNTASIA se 179 m dlouhým komfortním pojízdným kobercem. Pro úplná lyžařská prťata je připraven minipark na téměř rovinatém svahu s pojízdným kobercem. V místní lyžařské škole si dokonce můžete objednat česky hovořícího instruktora lyžování!

Pro běžkaře jsou pravidelně upravovány placené běžecké stopy okolo Sternsteinu (3,50 €/os a den.)

TOP nabídka Skiareálu Sternstein – 1+1 celodenní skipas ZDARMA

Sleva 1+1 celodenní skipas zdarma po předložení oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial. (Jedna osoba platí, druhá lyžuje celý den zdarma a ušetří až 27 €!). Více info o slevě ZDE.

Lyžařská škola na Sternsteinu s česky hovořícími instruktory lyžování. Naučte vaše děti lyžovat v zábavném dětském parku Elefuntasia s pojízdným koberce, obřími slony, žirafami a dalšími atrakcemi. Více info lyžařské škole ZDE.

Během lyžování ve skiareálu Sternstein obohatí Váš zážitek posezení u dobrého jídla a pití v restauraci či na terase pod sjezdovkou za zvuku typické rakouské après ski hudby (každou neděli odpoledne živá hudba). V restauraci pracuje česky hovořící personál a nabídka jídel je popsána i v českém jazyce.

Ceny skipasů na Sternsteinu jsou přiměřené nabízené kvalitě a lyžaře potěší také levnější skipasy během pracovních dnů.  

Pro koho je lyžování na Sternsteinu nejvhodnější?

 • Lyžaři, kteří si chtějí zpestřit zimní dovolenou na Lipně kvalitním rakouským lyžováním na Sternsteinu vzdáleném jen pár minut jízdy autem.
 • Lyžaři kteří již zvládají sjet mírnější sjezdovky a chtějí se zdokonalit na delších a prudších sjezdovkách Sternsteinu.
 • Rodiny s dětmi, které oceňují pohodlnou a rychlou dopravu v kryté kabinkové a 6sedačkové lanovce, která v nástupní a výstupní stanici zpomaluje. 
 • Lyžaři, kteří si chtějí užít lyžování  na nepřeplněných sjezdovkách.
 • Lyžaři, kteří preferují lyžování v útulném a příjemném skiareálu před lyžováním ve velkých lyžařských střediscích.
 • Lyžaři, kteří si chtějí zpestřit zimní dovolenou na Lipně kvalitním rakouským lyžováním na Sternsteinu vzdáleném jen pár minut jízdy autem.

Výhody a přednosti lyžování na Sternsteinu

 • Kvalitní rakouské lyžování vzdálené jen 20 min. autem od Lipna a hodinu z Českých Budějovic.
 • Možnost výhodného ubytování na Lipensku se slevou na skipas a libovolně volitelnými dny lyžování
  Moderní rychlá kabinková a 6sedačková lanovka, která v nástupní i výstupní stanici zpomaluje.
 • Tři sjezdové tratě v délce 1550 – 1850 m s výhledem na Alpy vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší lyžaře.
 • Nový dětský park Elefuntasia se 179 m dlouhým pojízdným kobercem a zábavnou "sloní" slalomovou dráhou.
 • Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory
 • Lyžování zdarma pro děti do 6 let v doprovodu rodičů.
 • Sněhová jistota díky příznivé nadmořské výšce 814 – 1102 m a sněžným dělům pokrývající 100% sjezdovek.
 • Parkování zdarma přímo pod lanovkou.
 • Restaurace s terasou a zábavným après ski přímo pod sjezdovkou (český personál i nabídka jídel v češtině)
 • sleva 1+1 celodenní skipas zdarma po předložení turistického průvodce Grenzgenial

Mapa | Skiareál Sternstein

Zdroj: Sternsteinlifte GesmbH www.sternstein.at 

Tiskové chyby, omyly a změny vyhrazeny!

Nejčtenější články

Zřícenina a rozhledna Vítkův Hrádek – nejkrásnější výhled na Lipensku

Užijte si nejkrásnější výhled na Lipno, Šumavu i Alpy na jednom místě z nejvýše položeného hradu v Čechách. Vítkův Hrádek je dostupný autem, na kole i pěšky a otevřen je téměř celý rok. Zřícenina Vítkův Hrádek (Vítkův kámen), který byl založen již ve 13. století, patří k nejoblíbenějším turistickým cílům na Lipensku a jeho návštěvu rozhodně nebudete litovat.

využitje atraktivní slevu 1+1 osoba zdarma 

Díky skvělé spolupráci provozovatelů Vítkova Hrádku s regionálním turistickým průvodcem Grenzgenial můžete po celý rok využít atraktivní slevu 1+1 osoba zdarma pro vstup na rozhlednu, který je placený. V průvodci navíc najdete poukazy na další slevy v blízkém okolí.

Číst dále

Nové vydání turistického průvodce Grenzgenial

Ušetřete během dovolené na lipně stokoruny i více

Nové vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial Vám opět přináší 80 tipů a slev pro volný čas nejen z Lipenska, ale i blízkého okolí včetně příhraničí. O to jak ve standardní tištěné verzi, tak též jako mobilní aplikace, která obsahuje ještě více slev než tištěná verze. 

Průvodce, kterého pořídíte za 200 Kč (nebo zdarma k pobytu u spolupracujících ubytovatelů) Vám pomůže během Vaší dovolené ušetřit stokoruny i více. Aktuální vydání průvodce je platné do 30. června 2021. 

Číst dále

Vodní sporty a aktivity na Lipně a Vltavě s atraktivní letní slevou

Dopřejte si vodní sporty a zážitky na Vltavě a Lipně se slevou až 50%

Lipenské jezero a řeka Vltava je doslova rájem pro milovníky zážitků na vodě a od jara do podzimu přitahuje tisíce vodáckých nadšenců. 

Ať už se rozhodnete pro vodácky výlet na Vltavě v Národním Parku Šumava či z Vyššího Brodu, podniknete romantickou plavbu na voru historickým centrem Českého Krumlova, na Lipně zatoužíte pro svižné jízdě na katamaránu či plachetnici (i se zkušeným instruktorem), vyhlídkové plavbě parníkem či motorovým člunem nebo se chcete projet na stále oblíbenějším paddleboardu, v turistickém průvodci Grenzgenial vždy najdete atraktivní slevu, která platí i během letních prázdnin.

Číst dále

U Lipna si půjčíte kvalitní kola, elektrokola či koloběžky se slevou až 50%

Lipensko nabízí vynikající možnosti a bezpočet tras pro výlety na kole, elektrokole, inline bruslích či koloběžce. A to jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro sportovně laděné cyklisty a „bajkery“. A vůbec nevadí, že nemáte vlastní vybavení. Téměř v každé obci u Lipna se nachází půjčovny kol, elektrokol, koloběžek, inline bruslí a dalšího cyklistického vybavení.

Díky spolupráci několika oblíbených půjčoven kol s regionálním turistickým průvodcem Grenzgenial pro volný čas na Lipně si můžete zapůjčit kola, inline brusle, elektrokola, koloběžky či elektro koloběžky se slevou až 50% a ušetříte i několik stokorun! 

Číst dále

Přehled nejlákavějších jarních slev pro volný čas na Lipně a v okolí

Bezpečnostní opatření kvůli Koronaviru už téměř opadla, a proto většina turistických atrakcí, ubytovacích zařízení a služeb pro volný čas na Lipně jsou již v provozu.

Díky spolupráci desítek místních podnikatelů s regionálním turistickým průvodcem Grenzgenial můžete využít slevy až 50% . Díky tomu si užijete volný čas na Lipně pestře a výhodně a ještě ušetříte nemalé peníze. 

Číst dále