Skiareál Sternstein

Zobrazeno: 940
kabinkova-lanovka-skiareal-sternstein
Hlavní předností Sternsteinu je komfortní kabinková lanovka

Tajný tip pro rodiny s dětmi jen 20 minut od Lipna. Komforní kabinková lanovka, nepřelidněné sjezdovky a český personál v lyžařské škole i restauraci. 

Představujeme Vám Skiareál Sternstein, tajný tip pro české rodiny s dětmi

Lyžování na Sternsteinu přináší radost a zábavu

Sternstein je útulný a přátelský rakouský skiareál, který leží hned za hraničním přechodem  Studánky u Vyššího Brodu na české a u lázeňského městečka Bad Leonfelden na rakouské straně. Lyžování na Sternsteinu je velmi oblíbené u českých lyžařů díky snadné dostupnosti jen 20 minut jízdy autem z Lipna a ca. hodinu z Českých Budějovic.

Turisté ubytovaní na české straně s velkou oblibou využívají možnosti výhodných balíčků s ubytováním a slevou na skipas a libovolně volitelnými dny lyžování. 

Pro lyžování na Sternsteinu je typická příjemná rodinná atmosféra, pohodlná přeprava díky moderní rychlé kabinkové a 6sedačkové lanovce a lyžování na nepřeplněných sjezdovkách, s nádheným výhledem na Alpy. Sternstein však uspokojí i pokročilejší lyžaře především díky 1550 m dlouhé sportovní trati Slalomhang.

Na své si na Sternsteinu přijdou hlavně rodiny s dětmi: na téměř 2 km dlouhé Familienabfahrt nebo v novém dětském parku ELEFUNTASIA se 179 m dlouhým komfortním pojízdným kobercem. Pro úplná lyžařská prťata je připraven minipark na téměř rovinatém svahu s pojízdným kobercem. V místní lyžařské škole si dokonce můžete objednat česky hovořícího instruktora lyžování!

Pro běžkaře jsou pravidelně upravovány placené běžecké stopy okolo Sternsteinu (3,50 €/os a den.)

TOP nabídka Skiareálu Sternstein – 1+1 celodenní skipas ZDARMA

Sleva 1+1 celodenní skipas zdarma po předložení oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial. (Jedna osoba platí, druhá lyžuje celý den zdarma a ušetří až 27 €!). Více info o slevě ZDE.

Lyžařská škola na Sternsteinu s česky hovořícími instruktory lyžování. Naučte vaše děti lyžovat v zábavném dětském parku Elefuntasia s pojízdným koberce, obřími slony, žirafami a dalšími atrakcemi. Více info lyžařské škole ZDE.

Během lyžování ve skiareálu Sternstein obohatí Váš zážitek posezení u dobrého jídla a pití v restauraci či na terase pod sjezdovkou za zvuku typické rakouské après ski hudby (každou neděli odpoledne živá hudba). V restauraci pracuje česky hovořící personál a nabídka jídel je popsána i v českém jazyce.

Ceny skipasů na Sternsteinu jsou přiměřené nabízené kvalitě a lyžaře potěší také levnější skipasy během pracovních dnů.  

Pro koho je lyžování na Sternsteinu nejvhodnější?

 • Lyžaři, kteří si chtějí zpestřit zimní dovolenou na Lipně kvalitním rakouským lyžováním na Sternsteinu vzdáleném jen pár minut jízdy autem.
 • Lyžaři kteří již zvládají sjet mírnější sjezdovky a chtějí se zdokonalit na delších a prudších sjezdovkách Sternsteinu.
 • Rodiny s dětmi, které oceňují pohodlnou a rychlou dopravu v kryté kabinkové a 6sedačkové lanovce, která v nástupní a výstupní stanici zpomaluje. 
 • Lyžaři, kteří si chtějí užít lyžování  na nepřeplněných sjezdovkách.
 • Lyžaři, kteří preferují lyžování v útulném a příjemném skiareálu před lyžováním ve velkých lyžařských střediscích.
 • Lyžaři, kteří si chtějí zpestřit zimní dovolenou na Lipně kvalitním rakouským lyžováním na Sternsteinu vzdáleném jen pár minut jízdy autem.

Výhody a přednosti lyžování na Sternsteinu

 • Kvalitní rakouské lyžování vzdálené jen 20 min. autem od Lipna a hodinu z Českých Budějovic.
 • Možnost výhodného ubytování na Lipensku se slevou na skipas a libovolně volitelnými dny lyžování
  Moderní rychlá kabinková a 6sedačková lanovka, která v nástupní i výstupní stanici zpomaluje.
 • Tři sjezdové tratě v délce 1550 – 1850 m s výhledem na Alpy vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší lyžaře.
 • Nový dětský park Elefuntasia se 179 m dlouhým pojízdným kobercem a zábavnou "sloní" slalomovou dráhou.
 • Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory
 • Lyžování zdarma pro děti do 6 let v doprovodu rodičů.
 • Sněhová jistota díky příznivé nadmořské výšce 814 – 1102 m a sněžným dělům pokrývající 100% sjezdovek.
 • Parkování zdarma přímo pod lanovkou.
 • Restaurace s terasou a zábavným après ski přímo pod sjezdovkou (český personál i nabídka jídel v češtině)
 • sleva 1+1 celodenní skipas zdarma po předložení turistického průvodce Grenzgenial

Mapa | Skiareál Sternstein

Zdroj: Sternsteinlifte GesmbH www.sternstein.at 

Tiskové chyby, omyly a změny vyhrazeny!

Nejčtenější články

Vyhlídkové plavby po Lipně
Okružní plavba po Lipně pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial

Přehled nejlákavějších jarních slev pro volný čas na Lipně a v okolí

Povedenou zimní sezónu na Lipensku vystřídalo jaro, které nejvíce láká k pěším výletům do přírody, jízdě na kole, koloběžce či inline bruslích.

Pokud se chystáte na jaře na Lipno, přinášíme Vám ve spolupráci s oblíbeným turistickým průvodcem Grenzgenial několik osvědčených tipů pro volný čas a navíc s lákavými výhodami, díky kterým ušetříte stokoruny i více. 

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte až 28,50 € za 1denní skipas €!

Číst dále
frymburska-stopa-start

Frymburská stopa 2018 - Výsledky

Jedinečný běžkařský zážitek a unikát, který jinde v Čechách nenajdete! Závod Frymburská stopa 2018 se poběží v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně! Přijďte si užít pohodový závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati s převýšením 0 m :-). 

Už to vypadalo, že letošní zimu se tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, avšak počasí na konci února zařídilo vše jinak. Sice nenapadlo dostatek přírodního sněhu, ale díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a proto se podařilo upravit stopy právě zde.

Číst dále

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2017/18

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny a servis. Vstupy do aquaparku a wellness stejně jako slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále

Bruslení na Lipně - aktuální informace, půjčovny bruslí

Síla ledu na upravených a měřených místech dosáhla 19 cm i více, což umožňuje bezpečné hromadné bruslení. I tak správci ledové dráhy doporučuji pohybovat se výhradně na upravené dráze, kde je síla ledu kontrolována.

Bruslařské ovály jsou upraveny ve Frymburku, Lipně nad Vltavou, Přední Výtoni a Horní Plané. Ve vybraných půjčovnách si můžete půjčit nebo nabrousit brusle s atraktivní slevou 1+1 osoba zdarma. 

Číst dále
škola skiareál lipno
Lyžařská škola Skischool Lipno

Skiareál Lipno představil novinky zimní sezóny 2017/18

Skiareál Lipno je v těchto dnech v plné přípravě na zimní sezónu. Investice půjdou do desítek miliónů korun.

Na svazích se opět vyřádí rodiny s dětmi, začátečníci i zkušenější lyžaři. Mezi novinky bude patřit prodloužená skicrossová trať, rozšířený snowpark, nebo měřený slalom. Mnozí mají také možnost získat práci v kolektivu místní lyžařské školy, nebo v zázemí areálu.

Číst dále
Nová lanovka na Hochfichtu
Tak bude vypadat nová kabinková lanovka na Hochfichtu

Skiareál Hochficht postaví do příští zimy novou lanovku na Hraničník

moderní kabinková lanovka na hochfichtu

Dlouho omílané téma dostalo reálnou podobu. Ve skiareálu Hochficht postaví do začátku zimní sezóny 2017/18 novou lanovku na vrchol Hraničníku. Tedy pouze na rakouské straně. Bude se jednat o nejnovější typ kabinkové lanovky pro 10 osob od firmy Leitner a ponese jméno Reischelbergbahn. Nová lanovka nahradí dosluhující kotvové vleky Holzschlaglifte a Reischelberglift. 

Číst dále

Bruslařská dráha na Lipně

Fenomén jménem bruslení na zamrzlém Lipně

Kombinace atraktivního lyžování na Lipně i v blízkém Rakousku s bruslením na zamrzlé hladině Lipna. Toto jedinečné a magické spojení můžete zažít pouze na Lipně, a proto je zimní dovolená na Lipně stále populárnější a každoročně přiláká desetitisíce nadšených fandů lyžování a bruslení.

Číst dále
Nová kabinková lanovka na Hochfichtu
Takto vypadá krytá kabinka pro 10 lidí pro novou lanovku na Hochfichtu

Výstavba nové kabinkové lanovky na Hochfichtu začala

Sotva, co skiareálu Hochficht skončila zimní sezóna a roztálo 50 cm sněhu, který na přelomu dubna a května nečekaně napadl, začala naplno výstavba nové 10místné kabinkové lanovky na vrchol Reischelberg (Hraničník).

Jako první musely být demontovány kotvové vleky Holzschlaglifte. Momentálně probíhají zemní práce v nástupní stanici a mezistanici. 

Číst dále