Ušetřete během letní dovolené na Lipně stokoruny i více s turistickým průvodcem Grenzgenial

Zobrazeno: 2268
Výstava Giganti doby ledové na Lipně
Výstava Giganti doby ledové se bude konat v červenci a srpnu v Lipně nad Vltavou

Na začátku června vyšlo nové vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial s desítkami atraktivních slev pro volný čas na Lipně a v okolí. 

Díky této praktické knížce si snadno naplánujete volnočasový program a ještě navíc ušetříte stokoruny i více. Platnost výhod v aktuálním vydání průvodce je do 30. června 2018. 

Exkluzivní výhody 1+1 zdarma a další hodnotné slevy pro volný čas

 Pro rodiny s dětmi 
 Pro rodiny s dětmi je bezesporu tahákem letošního léta unikátní výstava Giganti doby ledové s téměř živými modely pravěkých zvířat, která se bude konat v červenci a srpnu v Lipně nad Vltavou. S průvodcem Grenzgenial si užijete tuto nevídanou výstavu se slevou 1+1 osoba zdarma.
 Stejná atraktivní výhoda 1+1 zdarma na Vás čeká v oblíbeném Adventure Golfu Fun Spot Lipno, na vyhlídkové plavbě „parníkem“ po Lipně či na nejvýše položeném hradu v Čechách na Vítkově Hrádku s nádherným výhledem na Lipno i Alpy. 
 Děti milují zvířátka, a proto se můžete se slevou 1+1 zdarma podívat do blízkých ZOO parků Altenfelden a Walding nebo na tak trochu utajenou Stezku v korunách stromů v Kopfingu. Tyto atrakce sice leží v rakouském příhraničí, ale z Lipna jste tam autem do hodiny a navíc tam nebývají takové davy turistů.
 Zaručenou podívanou pro děti je výstava Svět pod hladinou ve Wellnesshotelu Frymburku (2+1 dětská vstupenka zdarma) se stovkami živých ryb z celého světa a osvědčenou zábavou je Hopsárium Lipno (2+1 hodina zdarma).

Sport i zábava na vodě
Jedinečným zážitkem je hodinová vyhlídková plavba motorovým člunem v Dolní Vltavici se slevou 500 Kč, nostalgická plavba k bývalému srdci Vltavy historickou lodí Bafal v Horní Plané či zážitková plavba na plachetnici se slevami 1+1 zdarma nebo sleva 20% na zapůjčení paddleboardů v Černé v Pošumaví.
Řeka Vltava je v létě rájem vodáků. Můžete si projet klidnější horní tok v Národním Parku Šumava nebo navštěvovanější spodní část z Vyššího Brodu kolem hradu Rožmberk až do Českého Krumlova a Boršova. Ať tak či onak, určitě Vás potěší sleva 130 Kč nebo 125 Kč na kompletně zajištěný výlet na raftu či kánoi včetně veškerého vybavení i dopravy zpět.
Okolo Lipna na kole

Cyklisty a inline bruslaře jistě potěší slevy 1+1 zdarma do vybraných půjčoven v Lipně nad Vltavou, Frymburku, Horní Plané a Nové peci, stejně jako jízda přes jezero na převozech ve Frymburku a Horní Plané. Půjčit si můžete nejen kola, ale také koloběžky, elektrokola či inline brusle. 

Hurá do přírody
Kdo rád tráví volný čas v přírodě, musí pokořit Šumavský Everest (součet nadm. výšek 8 vrcholů je přesně 8 848 m) nebo se může projet na koni volnou přírodou. Děti, ale i dospělí se skvěle zabaví při rybaření na soukromých rybnících v Černé v Pošumaví, kde máte téměř 100% garanci úlovku a ulovené ryby si navíc můžete odnést domů na večerní grilovačku. Šumavský Everest pas, jízda na koni přírodou i rybářskou povolenku získáte se slevou 1+1 zdarma.
I během špatného počasí je co dělat
Jsme na Šumavě, kde se počasí rychle může zkazit. V takovém případě doporučujeme Aquapark Frymburk (sleva 1+1 zdarma) nebo slanou vodu v Badeparku Karoli v bavorském Waldkirchenu kousek od hranic (2+1 hodina zdarma).
A co třeba trocha umění či historie? Muzeum šumavského velikána Adalberta Stiftera v Horní Plané, Poštovní muzeum ve Vyšší Brodě, zajímavá výstava o „zeleném pásu Evropy“ Green Belt Center v rakouském Windhaagu či Muzeum budoucnosti ARS Electronica Center v Linci se slevami 1+1 zdarma jsou tím správným tipem na dny, kdy z nebe padají provazy deště.
Nechybí ani rozumná dávka adrenalinu
Je libo trochu adrenalinu? Hurá na horskou bobovou dráhu na Lipně (6+1 nebo 10+2 jízdy zdarma), na motokáry do Horní Plané (2+1 jízda zdarma), na paintball (2+1 osoba zdarma) nebo do výšin lanového parku v Černé v Pošumaví (1+1 zdarma).
Pro mlsné jazýčky i žíznívá hrdla
Po takto stráveném dni logicky vyhládne, a proto přijdou vhod slevy do vybraných restaurací okolo Lipna, ale i v Českém Krumlově. Milovníkům „hambáčů“ zklidní chuťové pohárky legendární McMenu (akce 1+1 zdarma) v jihočeských restauracích McDonalds.
Pivaři rozhodně musí vyzkoušet vychlazeného Jakuba z minipivovaru ve Vyšším Brodě (1+1 pivo zdarma) a ty nejlepší koktejly na Lipně ochutnáte v baru Windy Point na pláži u Černé v Pošumaví (5+1 drink zdarma).

 

Skvělé výhody po celý rok

Až si díky průvodci Grenzgenial od jara do podzimu užijete volný čas na Lipně, rozhodně ho nevyhazujte. V zimní sezóně na Vás čekají lákavé slevy na skipasy, půjčovny lyží a bruslí. Ale o tom až příště….

Vyplatí se průvodce za ty peníze?

Rozhodně ano. Stačí využít 1 až 2 výhody a investované peníze máte zpět. Navíc je průvodce přenosný, takže ho bez obav můžete darovat známému, který se na Lipno teprve chystá.

Průvodce Grenzgenial zakoupíte za 200 Kč v informačních centrech na Lipensku, na hotelových recepcích a dalších prodejních místech. U některých ubytovatelů ho dokonce získáte jako dárek k pobytu zdarma, nebojte se při rezervaci pobytu zeptat.

Pozor na Omezení platnosti některých slev

Je celkem logické, že na některých hojně navštěvovaných atrakcích (často s omezenou kapacitou) je během hlavní turistické sezóny platnost slevy omezena. Většina výhod však platí i během hlavní sezóny. Abyste se vyhnuli zbytečnému rozčarování, přečtěte si v průvodci přesné podmínky platnosti konkrétní výhody.  Výhody jsou jednorázové.

Jak uplatnit výhody

Je to velmi snadné. Vezměte si s sebou (např. do restaurace) průvodce Grenzgenial a při objednání jídla nebo pití řekněte obsluze, že chcete uplatnit prezentovanou slevu. Při placení před personálem vytrhněte poukaz na slevu a odevzdejte jej. Je potřeba přijít vždy s celým průvodcem (knížkou), nikoli pouze s vytrženým kupónem. V takovém případě Vám nemusí být sleva uznána.

Ještě více zážitků a výhod ve Vašem mobilu

Turistický průvodce Grenzgenial jde s dobou, a proto bude v průběhu letošního léta spuštěna jeho mobilní aplikace. Ta bude obsahovat ještě více výhod než tištěná verze a jednoduše si ji stáhnete v obchodech App Store nebo Google Play.

Užitečné odkazy

Elektronická prezentace průvodce – pouze k prohlížení>>>

Kompletní seznam výhod>>>

Přehled prodejních míst>>>

Přehled ubytovacích zařízení>>>, která nabízejí průvodce zdarma v rámci pobytového balíčku či jiné akce (někdy podmíněno minimální délkou pobytu.

www.grenzgenial.cz

Změny, omyly či tiskové chyby vyhrazeny!

Nejčtenější články

Vyhlídkové plavby po Lipně
Okružní plavba po Lipně pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial

Přehled nejlákavějších jarních slev pro volný čas na Lipně a v okolí

Povedenou zimní sezónu na Lipensku vystřídalo jaro, které nejvíce láká k pěším výletům do přírody, jízdě na kole, koloběžce či inline bruslích.

Pokud se chystáte na jaře na Lipno, přinášíme Vám ve spolupráci s oblíbeným turistickým průvodcem Grenzgenial několik osvědčených tipů pro volný čas a navíc s lákavými výhodami, díky kterým ušetříte stokoruny i více. 

Číst dále

Single trail Frymburk na Lipně

Příznivci terénní jízdy na horském kole se konečně dočkali i u největší tuzemské louže, tedy na Lipně. V lese nad malebným městečkem Frymburk vznikl v roce 2016 nový single trail, první svého druhu v jihočeském kraji.

Jeho hlavní předností je úchvatný výhled na jezero z vrcholu Marta a jednoznačně pestrost trailu. Single trail je kocipován, aby ho sjeli rekreační cyklisté i děti od 10 let, ale nudit se nebudou ani zkušení bikeři. 

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte až 28,50 € za 1denní skipas €!

Číst dále
frymburska-stopa-start

Frymburská stopa 2018 - Výsledky

Jedinečný běžkařský zážitek a unikát, který jinde v Čechách nenajdete! Závod Frymburská stopa 2018 se poběží v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně! Přijďte si užít pohodový závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati s převýšením 0 m :-). 

Už to vypadalo, že letošní zimu se tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, avšak počasí na konci února zařídilo vše jinak. Sice nenapadlo dostatek přírodního sněhu, ale díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a proto se podařilo upravit stopy právě zde.

Číst dále

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2017/18

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny a servis. Vstupy do aquaparku a wellness stejně jako slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále

Bruslení na Lipně - aktuální informace, půjčovny bruslí

Síla ledu na upravených a měřených místech dosáhla 19 cm i více, což umožňuje bezpečné hromadné bruslení. I tak správci ledové dráhy doporučuji pohybovat se výhradně na upravené dráze, kde je síla ledu kontrolována.

Bruslařské ovály jsou upraveny ve Frymburku, Lipně nad Vltavou, Přední Výtoni a Horní Plané. Ve vybraných půjčovnách si můžete půjčit nebo nabrousit brusle s atraktivní slevou 1+1 osoba zdarma. 

Číst dále
škola skiareál lipno
Lyžařská škola Skischool Lipno

Skiareál Lipno představil novinky zimní sezóny 2017/18

Skiareál Lipno je v těchto dnech v plné přípravě na zimní sezónu. Investice půjdou do desítek miliónů korun.

Na svazích se opět vyřádí rodiny s dětmi, začátečníci i zkušenější lyžaři. Mezi novinky bude patřit prodloužená skicrossová trať, rozšířený snowpark, nebo měřený slalom. Mnozí mají také možnost získat práci v kolektivu místní lyžařské školy, nebo v zázemí areálu.

Číst dále