Panoramatická mapa sjezdovek | Skipark Frymburk na Lipně

Skipark Frymburk nabízí příznivcům zimních radovánek na Lipně dvě nenáročné modré sjezdovky s překrásným výhledem na Lipenské jezero a okolí krajinu. 

Na rodinné sjezdovky „Relax" (délka 620 m) a „Tiger" (délka 650 m), které obě začínají ve stejném místě na vrcholu Marta, na který Vás vyveze renovovaný vlek (poma).

Obě sjezdové tratě mobilním zasněžovacím systémem, který garantuje v případě mrazů sněhovou jistotu.

Široké „dálnice" ideální pro lyžařskou výuku i carvingový oblouk

Sjezdové tratě ve Skiparku Frymburk na Martě lze nejlépe charakterizovat jako široké a přehledné „dálnice", které nabízejí ideální možnosti pro výuku dětí a začátečníků, ale také dostatek prostoru pro dobře říznutý carvingový oblouk. Kromě bezpečné jízdy si na obou sjezdovkách Skiparku Frymburk vychutnáte překrásný výhled do okolí, který jen tak nikde nenajdete.

Večerní lyžování ve Frymburku pod umělým osvětlením

Zvláštní kouzlo má lyžování na Martě ve Skiparku Frymburk pod rouškou tmy. Při jízdě na osvětlené Relax trati vedle vleku se Vám naskytne málokde vídaný pohled na noční světélkující Frymburk, ze kterého vyčnívá krásně nasvícený kostel Sv. Bartoloměje. U hrnku voňavého svařáku si lepší romantiku představit neumíme.

Unikátní přírodní freeride sjezdovka a sáňkařské eldorádo

Když napadne dostatek přírodního sněhu, stává se široký svah Marty s trochou nadsázky takovým malým rájem pro freeride a zároveň eldorádem pro sáňkování či bobování. Svah vlevo od sjezdovek nabízí doslova neomezený prostor pro jízdu v čerstvém prašanu, kde se najde dostatek místa pro postavení vlastního jumpu. Při jízdě na saních hlavně myslete na to, jak včas zabrzdit - kopec totiž vede rovnou do jezera:-)

Po Křížové cestě k panoramatické vyhlídce s posezením 

Přímo od parkoviště vede ke kapli na vrcholu Marty značená Křížová cesta, která je ideální pro nordic walking nebo výlet na sněžnicích.

Těsně pod vrcholem se nachází vyhlídkové místo s posezením a nádherným takřka 360° výhledem do okolí. Doslova před očima se Vám odhalí okolní majestátné vrcholy Vítkův Hrádek, Bärenstein, Smrčina (Hochficht), Špičák a při dobré viditelnosti dokonce i Alpy.

Veškeré významné vrcholy, které odsud uvidíte, jsou popsány na panoramatických fotografiích. 

Panoramatická mapa Skiparku Frymburk na Martě 

(kliknutím na obrázek zobrazíte panoramatickou mapu v plné velikosti)

Legenda:

Vlek (poma, přepravní kapacita: 600 os./hod.) 
Dlouhý „kouzelný" koberec Médi Kubíka (100 m, přepravní kapacita: 1 200 os./hod.) 
Krátký „kouzelný" koberec Médi Kubíka (80 m, přepravní kapacita: 1 200 os./hod.) 
pokladna, lyžařská škola a půjčovna 
  bezplatné parkoviště 
  občerstvení „Ranč U tří Anč" a „Restaurace v Hotelu Kupec" 
č.1  Rodinná „Relax" sjezdovka s umělým osvětlením (620 m) 
č.2 Sjezdovka „Tiger" se sousedním přírodním freeride svahem (650 m) 
č.3  Dětský park Médi Kubíka (délka: 100 m, rozloha: 1,1 ha) 
č.4  Snowtubingová dráha (délka: 115 m) 
č.5 běžecké stopy – Frymburské louky (17 km)
č.6 běžecké stopy a bruslařská dráha na zamrzlém Lipně (14 km)
č.7 běžecké stopy okolo Alpské vyhlídky – Skiareál Lipno (29 km)
č.8 Křížová cesta ke kapli (nordic walking, sněžnice)
  Panoramatická vyhlídka s posezením a popisky okolních vrcholů

 

Zdroj: Skipark Frymburk

Práva na změny a tiskové chyby vyhrazena!

Nejčtenější články

Hochficht - rakouská kvalita jen kousek od Lipna

Plánujete zimní dovolenou na Lipně a chcete si zpestřit pobyt či zažít na lyžích něco nového? Zkuste lyžování na nedalekém Hochfichtu a nebudete litovat.

Skiareál Hochficht je největším rakouským skiareálem mimo Alpy a najdete ho na rakouské straně Šumavy nedaleko Lipna. Cesta autem Vám zabere jen pár desítek minut a odměnou pro Vás bude nevšední lyžařský zážitek, který na českých horách nenajdete. Navíc za srovnatelné ceny.

Číst dále

Bruslení na Lipně - Ledová magistrála Lipno

Fenomén jménem bruslení na zamrzlém Lipně

Kombinace atraktivního lyžování na Lipně i v blízkém Rakousku s bruslením na zamrzlé hladině Lipna. Toto jedinečné a magické spojení můžete zažít pouze na Lipně, a proto je zimní dovolená na Lipně stále populárnější a každoročně přiláká desetitisíce nadšených fandů lyžování a bruslení.

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále

Single trail Frymburk na Lipně

Příznivci terénní jízdy na horském kole se konečně dočkali i u největší tuzemské louže, tedy na Lipně. V lese nad malebným městečkem Frymburk vznikl v roce 2016 nový single trail, první svého druhu v jihočeském kraji.

Jeho hlavní předností je úchvatný výhled na jezero z vrcholu Marta a jednoznačně pestrost trailu. Single trail je kocipován, aby ho sjeli rekreační cyklisté i děti od 10 let, ale nudit se nebudou ani zkušení bikeři. 

Číst dále