Frymburská stopa 2018 - Výsledky

Zobrazeno: 4087
frymburska-stopa
Frymburská stopa 2018 se pojede v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně!

Jedinečný běžkařský zážitek a unikát, který jinde v Čechách nenajdete! Závod Frymburská stopa 2018 se poběží v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně! Přijďte si užít pohodový závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati s převýšením 0 m :-). 

Už to vypadalo, že letošní zimu se tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, avšak počasí na konci února zařídilo vše jinak. Sice nenapadlo dostatek přírodního sněhu, ale díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a proto se podařilo upravit stopy právě zde.

Foto: upravená dvojstopa na zamrzlém Lipně (zdroj: Facebook stránka I Love Lipno)

Výsledky frymburské stopy

Kategorie: dorost, ženy, muži 10 km, muži 20 km 

Výsledky zobrazíte ZDE (formát PDF)>>>

FRYMBURSKÁ STOPA. POHODOVÉ ZÁVODY NA BĚŽKÁCH PRO CELOU RODINU.

Závody se nesou v přátelské až rodinné atmosféře a vítán je každý. Ať závodník či hobík, který se chce jen tak proběhnout v nádherné lokalitě lipenského jezera. 

Dětské kategorie - Školní přebor Lipenska

Závody žáků základních škol se po dohodě se zástupci škol uskuteční už ve středu 28.2. na pláži pod ZŠ Frymburk. Žáci pojedou tratě od 300 m do 2 km a k dispozici bude zdarma připraveno zapůjčení lyžařského vybavení.

Prezentace začíná od 8:00, začátek závodů (hromadně dle tříd) je naplánován od 9:00. Startovné je pro děti zdarma. 

Podívejte se na na přípravu běžeckých stop na zamrzlém Lipně 

© Ing. Michal Černocký -  Facebook stránky I Love Lipno

Závod pro dorostence a dospělé

Hlavní výhra – víkendový pobyt na Lipně

Absolutní vítěz v mužské a ženské kategorii vyhrává velmi hodnotnou cenu: víkendový pobyt v luxusních apartmánech Lipno Lake Resort s vlastní saunou, krbem a neomezeným vstupem  zdarma do aquaparku. Více na www.lipnolakeresort.cz

Pro ostatní pódiová umístění jsou připraveny atraktivní ceny, jako poukazy do místních restaurací čí vyhlídková plavba parníkem.

 • Termín: Sobota 3.3.2018 (závody dorostenců, žen a mužů)
 • Místo: Základní škola Frymburk (bezplatné parkování, prezentace a zázemí k převlečení)
 • Prezentace: 8:00 - 9:30 ve vestibulu ZŠ Frymburk
 • Start na pláži pod ZŠ Frymburk
  • hromadně 10:00 závod na 25 km (muži)
  • hromadně 10:15 závod na 10 km (dorostenci, ženy, muži - krátká)
 • Styl: klasický způsob běhu
 • Délka tras:
  • 10 km - 1 okruh (Frymburk - Přední Výtoň a zpět)
  • hlavní závod 25 km (2 okruhy + přídavek)

Předpokládaná trasa závodu

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu trasy v souvislosti s povětrnostními podmínkami. 

 • Průběh trasy 25 km: Frymburk pláž (start) - zátoka Vřesná - Fr. pláž - Lojzovy paseky - zátoka Větrník- Lojzovy paseky - Fr. pláž - Přední Výtoň - „kosa“ Kobylnice - Lipenský víla - Fr. převoz - Fr. pláž (cíl)
 • Průběh trasy 10 km: Frymburk pláž (start) - Přední Výtoň - „kosa“ Kobylnice - Lipenský víla - Fr. převoz - Fr. pláž (cíl)

planek frymburska stopa2018

V ceně startovného aquapark zdarma

Každý účastník sobotního závodu obdrží při prezenci poukaz na vstup do aquaparku Frymburk v délce 1 hod. (bazén, vířivka, parní komora, sprchy). 

 • Startovné: platba hotově na místě při registraci (startovné zahrnuje teplý nápoj a občerstvení v cíli)
  • dorostenci 100 Kč
  • dospělí – 200 Kč
 • Občerstvení: teplý čaj v cíli, sladkosti, ovoce
 • Vyhlášení: po dojetí všech závodníků v pivnici Na rynku - Frymburk náměstí vedle potravin COOP.
 • Lyžařský věneček: po skončení sobotních závodů zveme všechny závodníky na „Lyžařský věneček“ s občersrtvením v pivnici Na rynku - Frymburk náměstí vedle potravin COOP.

Pořadatel: Lyžaři Frymburk - Atletiko Frymburk a Zdraví Frymburk z.s.

 • Kontakt: Martin Řezáč – tel: 773 444 944, email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři Frymburské stopy

Městys Frymburk, Zdraví Frymburk z.s., SDH Frymburk, COOP Jednota Frymburk, Potraviny Flosman Frymburk, Wellness Hotel Frymburk, půjčovny lyží Lipno Centrum a Sport Řezáč Frymburk, Hotel Maxant, Frymburská hospůdka, Obchůdek U Nekolů, Pizzeire Nautilus, Penzion a Pizzzerie Markus, Penzion a Restaurant N.10, Restaurace Pohoda,  Restaurace U Kostela, Turistický průvodce Grenzgenial

Pravidla závodu:

 • Závodí se dle pravidel lyžování. Použití volné techniky je zakázáno a vede k diskvalifikaci.
 • Závodníci se zúčastní na vlastní nebezpečí a odpovědnost a u vědomí svého dobrého zdravotního stavu. Pořadatel nepřejímá žádnou odpovědnost za škody způsobené během závodu účastníky, či účastníkům. Každý účastník musí být náležitě fyzicky i psychicky připraven.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo závod zrušit při nepříznivém počasí. 

Mapa - prezentace, start, cíl 

{phocamaps view=map|id=17}

Nejčtenější články

Aktuální sněhové zpravodajství: Slunečné počasí a parádní podmínky na sjezdovkách i v běžeckých stopách

Také v úterý nás čekají parádní zimní radovánky s chytáním bronzu pod modrou oblohou. Lyžařské areály hlásí nejlepší podmínky této sezóny a ve všední dny poloprázdné sjezdovky. Upraveny jsou i běžecké stopy a díky silným mrazům, se včera začalo s úpravou bruslařské dráhy na zamrzlém Lipně.

Skiareál Hochficht má otevřeno 21 km sjezdovek, Skiareál Lipno  9,9 km, Sternstein 5,1 km a Skipark Frymburk obě sjezdovky a dětský park s lyžařskou školou. Běžecké stopy jsou upraveny na Frymburských loukách, okolo Alpské vyhlídky, u Horní Plané, Nové Pece, okolo Stožce i na Schönebenu. 

Číst dále

Nová sleva 15 € na Hochficht s turistickým průvodcem Grenzgenial

Vyrazte během pracovního týdne s přáteli či rodinou na jednodenní lyžovačku na Hochficht, užijte si parádní lyžování na poloprázdných sjezdovkách a ušetřete díky turistickému průvodci Grenzgenial 15 €!

Skiareál Hochficht u Lipna, největší rakouský skiareál mimo Alpy, Vám ve spolupráci s turistickým průvodcem Grenzgenial nabízí atraktivní slevu 15 €, která představuje nejvyšší nabízené zvýhodnění na jednodenní lyžování. Uspořených 15 € Vám pokryje určitě náklady a cestu autem na Hochficht a zpět.

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte 30 € za 1denní skipas €!

Číst dále

PŮJČTE SI KVALITNÍ LYŽAŘSKÉ VYBAVENÍ SE SLEVOU AŽ 50%

Zapomeňte na starosti se sháněním lyžařského vybavení! Ať pro Vás nebo pro děti, které za rok opět povyrostou. Nevyhazujte peníze z okna za drahé lyže, snowboardy či běžky, pokud v zimě lyžujete jen občas. Místo toho využijte kvalitních služeb zimních půjčoven na Lipně a díky atraktivním slevám s turistickým průvodcem Grenzgenial ušetříte stokoruny i více.

V půjčovnách lyžařského vybavení na Lipně či ve Frymburku si můžete vypůjčit jak jednotlivé vybavení, tak kompletní výhodné carvingové, snowboardové i běžecké sety vč. obuvi, hůlek, atd.

Číst dále

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2018/19

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny, wellness či slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále

Bruslení na Lipně - aktuální informace, půjčovny bruslí

Síla ledu na upravených a měřených místech dosáhla 19 cm i více, což umožňuje bezpečné hromadné bruslení. I tak správci ledové dráhy doporučuji pohybovat se výhradně na upravené dráze, kde je síla ledu kontrolována.

Bruslařské ovály jsou upraveny ve Frymburku, Lipně nad Vltavou, Přední Výtoni a Horní Plané. Ve vybraných půjčovnách si můžete půjčit nebo nabrousit brusle s atraktivní slevou 1+1 osoba zdarma. 

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále

Nové vydání turistického průvodce Grenzgenial

Ušetřete během dovolené na lipně stokoruny i více

Nové vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial Vám opět přináší desítky tipů a slev pro volný čas nejen z Lipenska, ale i blízkého okolí včetně příhraničí. O to jak ve standardní tištěné verzi, tak nově též jako mobilní aplikace. 

Průvodce, kterého pořídíte za 200 Kč (nebo zdarma k pobytu u spolupracujících ubytovatelů) Vám pomůže během Vaší dovolené ušetřit stokoruny i více. Nové vydání průvodce je platné až do 30. června 2019.

Číst dále
frymburska-stopa-start

Frymburská stopa 2018 - Výsledky

Jedinečný běžkařský zážitek a unikát, který jinde v Čechách nenajdete! Závod Frymburská stopa 2018 se poběží v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně! Přijďte si užít pohodový závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati s převýšením 0 m :-). 

Už to vypadalo, že letošní zimu se tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, avšak počasí na konci února zařídilo vše jinak. Sice nenapadlo dostatek přírodního sněhu, ale díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a proto se podařilo upravit stopy právě zde.

Číst dále
Vyhlídkové plavby po Lipně
Okružní plavba po Lipně pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial

Babí léto na Lipně – přehled nejatraktivnějších slev pro volný čas

Rušnou letní sezónu na Lipensku vystřídalo babí léto, které patří k nejkrásnějším obdobím pro výlety do přírody, jízdě na kole, koloběžce či inline bruslích a dalším skvělým zážitkům.

Pokud se touto dobou chystáte na Lipno, přinášíme Vám přehled nejlákavějších tipů a slev pro volný čas, díky kterým ušetříte stokoruny i více. 

Číst dále