Frymburská stopa 2019, 15. a 16. února

Zobrazení: 8506
frymburska-stopa
Frymburská stopa 2018 se pojede v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně!

VÝSLEDKY FRYMBURSKÉ STOPY 2019 NÍŽE V ČLÁNKU!!!

Zatímco loni se oblíbené závody na běžkách Frymburská stopa kvůli nedostatku sněhu konala na hladině zamrzlého Lipna, letošní ročník se uskuteční na tradiční trase na populárních Frymburských loukách. 

Termín letošního ročníku byl stanoven na 15. a 16. února 2019, přičemž v pátek 15. budou závodit v rámci školního přeboru Lipenska žáci základních škol a v sobotu 16. se na start postaví dorostenci, muži a ženy. 

VÝSLEDKY FRYMBURSKÉ STOPA 2019 - REKORDNÍ ÚČAST, REKORDNĚ RYCHLÁ TRAŤ, REKORDNĚ PÁLIVÉ SLUNEČNÍ PAPRSKY:-)

stopa dorost

zeny 6km

zeny 10km

muzi 10km

muzi 20km

FRYMBURSKÁ STOPA. POHODOVÉ ZÁVODY NA BĚŽKÁCH PRO CELOU RODINU.

Závody se nesou v přátelské až rodinné atmosféře a vítán je každý. Ať závodník či hobík, který se chce jen tak proběhnout v nádherné lokalitě lipenského jezera. 

Dětské závody - Školní přebor Lipenska

Závody žáků základních škol neboli tzv. školní přebor Lipenska, se poběží na tratích okolo fotbalového stadionu od 300 do 2000 m. 

 • Termín: pátek 15.2.2019
 • Prezentace: kabiny na fotbalovém stadionu od 8.00
 • Start (od nejmladších dále): 9.00
 • Startovné: zdarma
 • Zapůjčení lyžařského vybavení: Pro děti, které nemají vlastní vybavení, bude připraveno zapůjčení lyžařského vybavení zdarma, které sponzorsky poskytují frymburské půjčovny Lipno Centrum a Sport Řezáč. 

Závod pro dorostence a dospělé

Pozor! Kvůli avizovaným vysokým denním teplotám se sobotní start Frymburské stopy posouvá už na 9:30, aby stopa byla ještě tvrdá v dobrém stavu. Prezentace začíná už od 8:00. Start bude hromadný pro všechny kategorie. 

 • Termín: Sobota 16.2.2019 (závody dorostenců, žen a mužů)
 • Místo: fotbalový stadion a Frymburské louky (bezplatné parkování, prezentace a zázemí k převlečení)
 • Prezentace: kabiny na fotbalovém stadionu od 8.00
 • Start: 9.30 - všechny kategorie najednou hromadně
 • Styl: klasický způsob běhu (bruslení zakázáno - diskvalifikace)
 • Start - cíl: fotbalový stadion
 • Délka tras:
 • dorostenci 4 km (dva malé ohruhy)
 • ženy 10 km (jeden velký okruh)
 • muži "krátká" 10 km  (jeden velký okruh)
 • muži "dlouhá" 20 km (dva velké okruhy) - hlavní závod

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu termínu závodů či trasy v souvislosti s povětrnostními podmínkami. 

 • Startovné: platba hotově na místě při registraci (startovné zahrnuje teplý nápoj a občerstvení v cíli + teplé jídlo na afterparty.)
  • dorostenci 100 Kč
  • dospělí – 200 Kč
 • Občerstvení: teplý čaj v cíli, sladkosti, ovoce
 • Výhry: věcné ceny, poukazy do místních restaurací čí vyhlídková plavba parníkem, průvodce Grenzgenial.
 • Vyhlášení: po dojetí všech závodníků v prostoru cíle.
 • Lyžařský věneček - afterparty: po skončení sobotních závodů zveme všechny závodníky na „Lyžařský věneček“ s občersrtvením do Hostince Na hřišti (přímo u cíle). 

Pořadatel: Lyžaři Frymburk  z.s. (Atletiko Frymburk) a Zdraví Frymburk z.s.

 • Kontakt: Martin Řezáč – tel: 773 444 944, email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři Frymburské stopy

Městys Frymburk, Zdraví Frymburk z.s., SDH Frymburk, COOP Jednota Frymburk, Potraviny Flosman Frymburk, půjčovny lyží Lipno Centrum a Sport Řezáč Frymburk, Hotel Maxant, Frymburská hospůdka, Obchůdek U Nekolů, Pizzeire Nautilus, Penzion a Pizzzerie Markus, Penzion a Restaurant N.10, Restaurace Pohoda,  Restaurace U Kostela, Turistický průvodce Grenzgenial

Pravidla závodu:

 • Závodí se dle pravidel lyžování. Použití volné techniky je zakázáno a vede k diskvalifikaci.
 • Závodníci se zúčastní na vlastní nebezpečí a odpovědnost a u vědomí svého dobrého zdravotního stavu. Pořadatel nepřejímá žádnou odpovědnost za škody způsobené během závodu účastníky, či účastníkům. Každý účastník musí být náležitě fyzicky i psychicky připraven.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo závod zrušit při nepříznivém počasí. 

Výsledky frymburské stopy 2018

Kategorie: dorost, ženy, muži 10 km, muži 20 km 

Výsledky zobrazíte ZDE (formát PDF)>>>

Podívejte se na na přípravu běžeckých stop na zamrzlém Lipně 

© Ing. Michal Černocký -  Facebook stránky I Love Lipno

Nejčtenější články

Zřícenina a rozhledna Vítkův Hrádek – nejkrásnější výhled na Lipensku

Užijte si nejkrásnější výhled na Lipno, Šumavu i Alpy na jednom místě z nejvýše položeného hradu v Čechách. Vítkův Hrádek je dostupný autem, na kole i pěšky a otevřen je téměř celý rok. Zřícenina Vítkův Hrádek (Vítkův kámen), který byl založen již ve 13. století, patří k nejoblíbenějším turistickým cílům na Lipensku a jeho návštěvu rozhodně nebudete litovat.

využitje atraktivní slevu 1+1 osoba zdarma 

Díky skvělé spolupráci provozovatelů Vítkova Hrádku s regionálním turistickým průvodcem Grenzgenial můžete po celý rok využít atraktivní slevu 1+1 osoba zdarma pro vstup na rozhlednu, který je placený. V průvodci navíc najdete poukazy na další slevy v blízkém okolí.

Číst dále

Nové vydání turistického průvodce Grenzgenial

Ušetřete během dovolené na lipně stokoruny i více

Nové vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial Vám opět přináší 80 tipů a slev pro volný čas nejen z Lipenska, ale i blízkého okolí včetně příhraničí. O to jak ve standardní tištěné verzi, tak též jako mobilní aplikace, která obsahuje ještě více slev než tištěná verze. 

Průvodce, kterého pořídíte za 200 Kč (nebo zdarma k pobytu u spolupracujících ubytovatelů) Vám pomůže během Vaší dovolené ušetřit stokoruny i více. Aktuální vydání průvodce je platné do 30. června 2021. 

Číst dále

Vodní sporty a aktivity na Lipně a Vltavě s atraktivní letní slevou

Dopřejte si vodní sporty a zážitky na Vltavě a Lipně se slevou až 50%

Lipenské jezero a řeka Vltava je doslova rájem pro milovníky zážitků na vodě a od jara do podzimu přitahuje tisíce vodáckých nadšenců. 

Ať už se rozhodnete pro vodácky výlet na Vltavě v Národním Parku Šumava či z Vyššího Brodu, podniknete romantickou plavbu na voru historickým centrem Českého Krumlova, na Lipně zatoužíte pro svižné jízdě na katamaránu či plachetnici (i se zkušeným instruktorem), vyhlídkové plavbě parníkem či motorovým člunem nebo se chcete projet na stále oblíbenějším paddleboardu, v turistickém průvodci Grenzgenial vždy najdete atraktivní slevu, která platí i během letních prázdnin.

Číst dále

U Lipna si půjčíte kvalitní kola, elektrokola či koloběžky se slevou až 50%

Lipensko nabízí vynikající možnosti a bezpočet tras pro výlety na kole, elektrokole, inline bruslích či koloběžce. A to jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro sportovně laděné cyklisty a „bajkery“. A vůbec nevadí, že nemáte vlastní vybavení. Téměř v každé obci u Lipna se nachází půjčovny kol, elektrokol, koloběžek, inline bruslí a dalšího cyklistického vybavení.

Díky spolupráci několika oblíbených půjčoven kol s regionálním turistickým průvodcem Grenzgenial pro volný čas na Lipně si můžete zapůjčit kola, inline brusle, elektrokola, koloběžky či elektro koloběžky se slevou až 50% a ušetříte i několik stokorun! 

Číst dále

Přehled nejlákavějších jarních slev pro volný čas na Lipně a v okolí

Bezpečnostní opatření kvůli Koronaviru už téměř opadla, a proto většina turistických atrakcí, ubytovacích zařízení a služeb pro volný čas na Lipně jsou již v provozu.

Díky spolupráci desítek místních podnikatelů s regionálním turistickým průvodcem Grenzgenial můžete využít slevy až 50% . Díky tomu si užijete volný čas na Lipně pestře a výhodně a ještě ušetříte nemalé peníze. 

Číst dále