Frymburská stopa 2019, 15. a 16. února

Zobrazení: 7251
frymburska-stopa
Frymburská stopa 2018 se pojede v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně!

VÝSLEDKY FRYMBURSKÉ STOPY 2019 NÍŽE V ČLÁNKU!!!

Zatímco loni se oblíbené závody na běžkách Frymburská stopa kvůli nedostatku sněhu konala na hladině zamrzlého Lipna, letošní ročník se uskuteční na tradiční trase na populárních Frymburských loukách. 

Termín letošního ročníku byl stanoven na 15. a 16. února 2019, přičemž v pátek 15. budou závodit v rámci školního přeboru Lipenska žáci základních škol a v sobotu 16. se na start postaví dorostenci, muži a ženy. 

VÝSLEDKY FRYMBURSKÉ STOPA 2019 - REKORDNÍ ÚČAST, REKORDNĚ RYCHLÁ TRAŤ, REKORDNĚ PÁLIVÉ SLUNEČNÍ PAPRSKY:-)

stopa dorost

zeny 6km

zeny 10km

muzi 10km

muzi 20km

FRYMBURSKÁ STOPA. POHODOVÉ ZÁVODY NA BĚŽKÁCH PRO CELOU RODINU.

Závody se nesou v přátelské až rodinné atmosféře a vítán je každý. Ať závodník či hobík, který se chce jen tak proběhnout v nádherné lokalitě lipenského jezera. 

Dětské závody - Školní přebor Lipenska

Závody žáků základních škol neboli tzv. školní přebor Lipenska, se poběží na tratích okolo fotbalového stadionu od 300 do 2000 m. 

 • Termín: pátek 15.2.2019
 • Prezentace: kabiny na fotbalovém stadionu od 8.00
 • Start (od nejmladších dále): 9.00
 • Startovné: zdarma
 • Zapůjčení lyžařského vybavení: Pro děti, které nemají vlastní vybavení, bude připraveno zapůjčení lyžařského vybavení zdarma, které sponzorsky poskytují frymburské půjčovny Lipno Centrum a Sport Řezáč. 

Závod pro dorostence a dospělé

Pozor! Kvůli avizovaným vysokým denním teplotám se sobotní start Frymburské stopy posouvá už na 9:30, aby stopa byla ještě tvrdá v dobrém stavu. Prezentace začíná už od 8:00. Start bude hromadný pro všechny kategorie. 

 • Termín: Sobota 16.2.2019 (závody dorostenců, žen a mužů)
 • Místo: fotbalový stadion a Frymburské louky (bezplatné parkování, prezentace a zázemí k převlečení)
 • Prezentace: kabiny na fotbalovém stadionu od 8.00
 • Start: 9.30 - všechny kategorie najednou hromadně
 • Styl: klasický způsob běhu (bruslení zakázáno - diskvalifikace)
 • Start - cíl: fotbalový stadion
 • Délka tras:
 • dorostenci 4 km (dva malé ohruhy)
 • ženy 10 km (jeden velký okruh)
 • muži "krátká" 10 km  (jeden velký okruh)
 • muži "dlouhá" 20 km (dva velké okruhy) - hlavní závod

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu termínu závodů či trasy v souvislosti s povětrnostními podmínkami. 

 • Startovné: platba hotově na místě při registraci (startovné zahrnuje teplý nápoj a občerstvení v cíli + teplé jídlo na afterparty.)
  • dorostenci 100 Kč
  • dospělí – 200 Kč
 • Občerstvení: teplý čaj v cíli, sladkosti, ovoce
 • Výhry: věcné ceny, poukazy do místních restaurací čí vyhlídková plavba parníkem, průvodce Grenzgenial.
 • Vyhlášení: po dojetí všech závodníků v prostoru cíle.
 • Lyžařský věneček - afterparty: po skončení sobotních závodů zveme všechny závodníky na „Lyžařský věneček“ s občersrtvením do Hostince Na hřišti (přímo u cíle). 

Pořadatel: Lyžaři Frymburk  z.s. (Atletiko Frymburk) a Zdraví Frymburk z.s.

 • Kontakt: Martin Řezáč – tel: 773 444 944, email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři Frymburské stopy

Městys Frymburk, Zdraví Frymburk z.s., SDH Frymburk, COOP Jednota Frymburk, Potraviny Flosman Frymburk, půjčovny lyží Lipno Centrum a Sport Řezáč Frymburk, Hotel Maxant, Frymburská hospůdka, Obchůdek U Nekolů, Pizzeire Nautilus, Penzion a Pizzzerie Markus, Penzion a Restaurant N.10, Restaurace Pohoda,  Restaurace U Kostela, Turistický průvodce Grenzgenial

Pravidla závodu:

 • Závodí se dle pravidel lyžování. Použití volné techniky je zakázáno a vede k diskvalifikaci.
 • Závodníci se zúčastní na vlastní nebezpečí a odpovědnost a u vědomí svého dobrého zdravotního stavu. Pořadatel nepřejímá žádnou odpovědnost za škody způsobené během závodu účastníky, či účastníkům. Každý účastník musí být náležitě fyzicky i psychicky připraven.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo závod zrušit při nepříznivém počasí. 

Výsledky frymburské stopy 2018

Kategorie: dorost, ženy, muži 10 km, muži 20 km 

Výsledky zobrazíte ZDE (formát PDF)>>>

Podívejte se na na přípravu běžeckých stop na zamrzlém Lipně 

© Ing. Michal Černocký -  Facebook stránky I Love Lipno

Nejčtenější články

V noci mráz, přes den slunce a nově otevřené sjezdovky na Lipně

Lipensko a jeho okolí se v pátek probudilo do dalšího mrazivého rána (až -6 °C) s jasnou oblohou. Během dne si ještě užijeme slunečné počasí, od soboty se má obloha postupně zatahovat a lehce se oteplí. Díky několikadenním mrazům i nedávnému sněžení jsou po ránu sjezdovky ve výborném stavu a ve Skiareálu Lipno na víkend otevřou dvě nové sjezdovky.  

Běžecké stopy okolo Frymburku jsou kvůli úbytku přírodního sněhu již ve špatném stavu a neupravené. Běžkovat se dá na vlastní nebezpečí podél břehu zamrzlého Lipna, ale na mnohých místech se na led vylila voda – i zde se podmínky mohou zhoršit z hodiny na hodinu.

Skiareál Hochficht má otevřeno 10,8 km sjezdovek, Skiareál Lipno 6,5 km, Sternstein 3,6 km, Park Frymburk 1,4 km.  

Číst dále
Sjezdovka Slalomhang na Sternsteinu
Sjezdovky na Sternsteinu jsou po ránu ve velmi dobrém stavu

Dny českého rodinného lyžování na Sternsteinu 25. a 26.1.2020

Využijte na Sternsteinu zlepšených sněhových podmínek i velmi výhodné akci pro rodiny s dětmi a zaregistrujte se na oblíbené Dny českého rodinného lyžování, které se uskuteční už o nadcházejícím víkendu.

Celá rodina (až 2 dospělí + 3 děti do 15 let včetně) lyžuje celý den jen za 50 €. Registraci v českém jazyce zvládnete během necelé minuty, tak si pospěšte. Počet rodin je na každý den omezen.

Číst dále

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2019/20

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny, wellness či slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte 30 € za 1denní skipas €!

Číst dále

Sleva 15 € na Hochficht s turistickým průvodcem Grenzgenial

Vyrazte během pracovního týdne s přáteli či rodinou na jednodenní lyžovačku na Hochficht, užijte si parádní lyžování na poloprázdných sjezdovkách a ušetřete díky turistickému průvodci Grenzgenial 15 €!

Skiareál Hochficht u Lipna, největší rakouský skiareál mimo Alpy, Vám ve spolupráci s turistickým průvodcem Grenzgenial nabízí atraktivní slevu 15 €, která představuje nejvyšší nabízené zvýhodnění na jednodenní lyžování. Uspořených 15 € Vám pokryje určitě náklady a cestu autem na Hochficht a zpět.

Číst dále

PŮJČTE SI KVALITNÍ LYŽAŘSKÉ VYBAVENÍ SE SLEVOU AŽ 50%

Zapomeňte na starosti se sháněním lyžařského vybavení! Ať pro Vás nebo pro děti, které za rok opět povyrostou. Nevyhazujte peníze z okna za drahé lyže, snowboardy či běžky, pokud v zimě lyžujete jen občas. Místo toho využijte kvalitních služeb zimních půjčoven na Lipně a díky atraktivním slevám s turistickým průvodcem Grenzgenial ušetříte stokoruny i více.

V půjčovnách lyžařského vybavení na Lipně či ve Frymburku si můžete vypůjčit jak jednotlivé vybavení, tak kompletní výhodné carvingové, snowboardové i běžecké sety vč. obuvi, hůlek, atd.

Číst dále

Turistický průvodce Grenzgenial

Ušetřete během dovolené na lipně stokoruny i více

Aktuální vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial Vám opět přináší desítky tipů a slev pro volný čas nejen z Lipenska, ale i blízkého okolí včetně příhraničí. O to jak ve standardní tištěné verzi, tak též jako mobilní aplikace. 

Průvodce, kterého pořídíte za 200 Kč (nebo zdarma k pobytu u spolupracujících ubytovatelů) Vám pomůže během Vaší dovolené ušetřit stokoruny i více. Aktuální vydání průvodce je platné do 30. června 2020. 

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále

Kabinková lanovka na Hochfichtu o víkendu vyveze pěší i cyklisty

Nenechte si ujít jedinečnou akci na Hochfichtu o nadcházejícím víkendu a podnikněte hřebenovku po Šumavě, vyzkoušejte si jógu na vrcholu Hraničníku nebo si užijte 8,5 km dlouhý sjezd na horském kole. Speciální víkendová akce na Hochfichtu nabídne bohatý doprovodný program a také možnost zakoupit si sezónní skipasy se slevou 20 % a rodinným bonusem „děti lyžují celou zimu zdarma“. 

Předpověď počasí slibuje na víkend slunečné babí létoa, a proto se těšte na jedinečné výhledy na Šumavu, ba dokonce i Alpy.

Číst dále