Frymburská stopa 2018 - Výsledky

Zobrazeno: 2664
frymburska-stopa
Frymburská stopa 2018 se pojede v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně!

Jedinečný běžkařský zážitek a unikát, který jinde v Čechách nenajdete! Závod Frymburská stopa 2018 se poběží v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně! Přijďte si užít pohodový závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati s převýšením 0 m :-). 

Už to vypadalo, že letošní zimu se tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, avšak počasí na konci února zařídilo vše jinak. Sice nenapadlo dostatek přírodního sněhu, ale díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a proto se podařilo upravit stopy právě zde.

Foto: upravená dvojstopa na zamrzlém Lipně (zdroj: Facebook stránka I Love Lipno)

Výsledky frymburské stopy

Kategorie: dorost, ženy, muži 10 km, muži 20 km 

Výsledky zobrazíte ZDE (formát PDF)>>>

FRYMBURSKÁ STOPA. POHODOVÉ ZÁVODY NA BĚŽKÁCH PRO CELOU RODINU.

Závody se nesou v přátelské až rodinné atmosféře a vítán je každý. Ať závodník či hobík, který se chce jen tak proběhnout v nádherné lokalitě lipenského jezera. 

Dětské kategorie - Školní přebor Lipenska

Závody žáků základních škol se po dohodě se zástupci škol uskuteční už ve středu 28.2. na pláži pod ZŠ Frymburk. Žáci pojedou tratě od 300 m do 2 km a k dispozici bude zdarma připraveno zapůjčení lyžařského vybavení.

Prezentace začíná od 8:00, začátek závodů (hromadně dle tříd) je naplánován od 9:00. Startovné je pro děti zdarma. 

Podívejte se na na přípravu běžeckých stop na zamrzlém Lipně 

© Ing. Michal Černocký -  Facebook stránky I Love Lipno

Závod pro dorostence a dospělé

Hlavní výhra – víkendový pobyt na Lipně

Absolutní vítěz v mužské a ženské kategorii vyhrává velmi hodnotnou cenu: víkendový pobyt v luxusních apartmánech Lipno Lake Resort s vlastní saunou, krbem a neomezeným vstupem  zdarma do aquaparku. Více na www.lipnolakeresort.cz

Pro ostatní pódiová umístění jsou připraveny atraktivní ceny, jako poukazy do místních restaurací čí vyhlídková plavba parníkem.

 • Termín: Sobota 3.3.2018 (závody dorostenců, žen a mužů)
 • Místo: Základní škola Frymburk (bezplatné parkování, prezentace a zázemí k převlečení)
 • Prezentace: 8:00 - 9:30 ve vestibulu ZŠ Frymburk
 • Start na pláži pod ZŠ Frymburk
  • hromadně 10:00 závod na 25 km (muži)
  • hromadně 10:15 závod na 10 km (dorostenci, ženy, muži - krátká)
 • Styl: klasický způsob běhu
 • Délka tras:
  • 10 km - 1 okruh (Frymburk - Přední Výtoň a zpět)
  • hlavní závod 25 km (2 okruhy + přídavek)

Předpokládaná trasa závodu

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu trasy v souvislosti s povětrnostními podmínkami. 

 • Průběh trasy 25 km: Frymburk pláž (start) - zátoka Vřesná - Fr. pláž - Lojzovy paseky - zátoka Větrník- Lojzovy paseky - Fr. pláž - Přední Výtoň - „kosa“ Kobylnice - Lipenský víla - Fr. převoz - Fr. pláž (cíl)
 • Průběh trasy 10 km: Frymburk pláž (start) - Přední Výtoň - „kosa“ Kobylnice - Lipenský víla - Fr. převoz - Fr. pláž (cíl)

planek frymburska stopa2018

V ceně startovného aquapark zdarma

Každý účastník sobotního závodu obdrží při prezenci poukaz na vstup do aquaparku Frymburk v délce 1 hod. (bazén, vířivka, parní komora, sprchy). 

 • Startovné: platba hotově na místě při registraci (startovné zahrnuje teplý nápoj a občerstvení v cíli)
  • dorostenci 100 Kč
  • dospělí – 200 Kč
 • Občerstvení: teplý čaj v cíli, sladkosti, ovoce
 • Vyhlášení: po dojetí všech závodníků v pivnici Na rynku - Frymburk náměstí vedle potravin COOP.
 • Lyžařský věneček: po skončení sobotních závodů zveme všechny závodníky na „Lyžařský věneček“ s občersrtvením v pivnici Na rynku - Frymburk náměstí vedle potravin COOP.

Pořadatel: Lyžaři Frymburk - Atletiko Frymburk a Zdraví Frymburk z.s.

 • Kontakt: Martin Řezáč – tel: 773 444 944, email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři Frymburské stopy

Městys Frymburk, Zdraví Frymburk z.s., SDH Frymburk, COOP Jednota Frymburk, Potraviny Flosman Frymburk, Wellness Hotel Frymburk, půjčovny lyží Lipno Centrum a Sport Řezáč Frymburk, Hotel Maxant, Frymburská hospůdka, Obchůdek U Nekolů, Pizzeire Nautilus, Penzion a Pizzzerie Markus, Penzion a Restaurant N.10, Restaurace Pohoda,  Restaurace U Kostela, Turistický průvodce Grenzgenial

Pravidla závodu:

 • Závodí se dle pravidel lyžování. Použití volné techniky je zakázáno a vede k diskvalifikaci.
 • Závodníci se zúčastní na vlastní nebezpečí a odpovědnost a u vědomí svého dobrého zdravotního stavu. Pořadatel nepřejímá žádnou odpovědnost za škody způsobené během závodu účastníky, či účastníkům. Každý účastník musí být náležitě fyzicky i psychicky připraven.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo závod zrušit při nepříznivém počasí. 

Mapa - prezentace, start, cíl 

Z adresy: Do:

Nejčtenější články

Aktuální sněhové zpravodajství: Výborné podmínky a lyžování až do Velikonoc

Na Lipensku panuje pravé zimní počasí a navíc nás čeká slunečný víkend. Díky nočním mrazům jsou sjezdovky po ránu ve výborném stavu a lyžuje se již zcela bez čekání na prázdných sjezdovkách. Lyžařské areály hlásí výborné podmínky a dostatek sněhu, a proto potrvá lyžařská sezóna až do Velikonočního pondělí 2. dubna. Běžecké stopy jsou upraveny již jen na Schönebenu. 

Díky turistickému průvodci Grenzgenial, mobilní aplikaci Enjoy Lipno - Grenzgenial či Lipno Card můžete i během jarních prázdnin ušetřit až 50% za skipasy, zapůjčení lyží či bruslí nebo návštěvu aquaparku.

Skiareál Lipno má otevřeno 11,8 km sjezdovek, Hochficht má otevřeny všechny sjezdovky (21 km), Sternstein rovněž všechny sjezdovky (5,1  km), Skipark Frymburk (v provozu pouze SO - NE). Běžecké stopy jsou upraveny na Schönebenu (48 km). 

Číst dále

Bruslení na Lipně - aktuální informace, půjčovny bruslí

Síla ledu na upravených a měřených místech dosáhla 19 cm i více, což umožňuje bezpečné hromadné bruslení. I tak správci ledové dráhy doporučuji pohybovat se výhradně na upravené dráze, kde je síla ledu kontrolována.

Bruslařské ovály jsou upraveny ve Frymburku, Lipně nad Vltavou, Přední Výtoni a Horní Plané. Ve vybraných půjčovnách si můžete půjčit nebo nabrousit brusle s atraktivní slevou 1+1 osoba zdarma. 

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte až 28,50 € za 1denní skipas €!

Číst dále
frymburska-stopa-start

Frymburská stopa 2018 - Výsledky

Jedinečný běžkařský zážitek a unikát, který jinde v Čechách nenajdete! Závod Frymburská stopa 2018 se poběží v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně! Přijďte si užít pohodový závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati s převýšením 0 m :-). 

Už to vypadalo, že letošní zimu se tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, avšak počasí na konci února zařídilo vše jinak. Sice nenapadlo dostatek přírodního sněhu, ale díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a proto se podařilo upravit stopy právě zde.

Číst dále

Přehled nejatraktivnějších slev na Lipně a okolí – zima 2017/18

Ušetřete během zimní dovolené na Lipně až několik tisíc

Exkluzivní slevy 1+1 zdarma a další skvělé výhody na skipasy, lyžařské půjčovny a servis. Vstupy do aquaparku a wellness stejně jako slevy do vyhlášených restaurací. Přečtěte si aktuální přehled nejlepších výhod pro volný čas, díky kterým během zimní dovolené na Lipně a okolí ušetříte stokoruny i několik tisíc.

Číst dále
škola skiareál lipno
Lyžařská škola Skischool Lipno

Skiareál Lipno představil novinky zimní sezóny 2017/18

Skiareál Lipno je v těchto dnech v plné přípravě na zimní sezónu. Investice půjdou do desítek miliónů korun.

Na svazích se opět vyřádí rodiny s dětmi, začátečníci i zkušenější lyžaři. Mezi novinky bude patřit prodloužená skicrossová trať, rozšířený snowpark, nebo měřený slalom. Mnozí mají také možnost získat práci v kolektivu místní lyžařské školy, nebo v zázemí areálu.

Číst dále
Nová lanovka na Hochfichtu
Tak bude vypadat nová kabinková lanovka na Hochfichtu

Skiareál Hochficht postaví do příští zimy novou lanovku na Hraničník

moderní kabinková lanovka na hochfichtu

Dlouho omílané téma dostalo reálnou podobu. Ve skiareálu Hochficht postaví do začátku zimní sezóny 2017/18 novou lanovku na vrchol Hraničníku. Tedy pouze na rakouské straně. Bude se jednat o nejnovější typ kabinkové lanovky pro 10 osob od firmy Leitner a ponese jméno Reischelbergbahn. Nová lanovka nahradí dosluhující kotvové vleky Holzschlaglifte a Reischelberglift. 

Číst dále

Bruslařská dráha na Lipně

Fenomén jménem bruslení na zamrzlém Lipně

Kombinace atraktivního lyžování na Lipně i v blízkém Rakousku s bruslením na zamrzlé hladině Lipna. Toto jedinečné a magické spojení můžete zažít pouze na Lipně, a proto je zimní dovolená na Lipně stále populárnější a každoročně přiláká desetitisíce nadšených fandů lyžování a bruslení.

Číst dále
Nová kabinková lanovka na Hochfichtu
Takto vypadá krytá kabinka pro 10 lidí pro novou lanovku na Hochfichtu

Výstavba nové kabinkové lanovky na Hochfichtu začala

Sotva, co skiareálu Hochficht skončila zimní sezóna a roztálo 50 cm sněhu, který na přelomu dubna a května nečekaně napadl, začala naplno výstavba nové 10místné kabinkové lanovky na vrchol Reischelberg (Hraničník).

Jako první musely být demontovány kotvové vleky Holzschlaglifte. Momentálně probíhají zemní práce v nástupní stanici a mezistanici. 

Číst dále