Frymburská stopa 2019, 15. a 16. února

Zobrazení: 6501
frymburska-stopa
Frymburská stopa 2018 se pojede v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně!

VÝSLEDKY FRYMBURSKÉ STOPY 2019 NÍŽE V ČLÁNKU!!!

Zatímco loni se oblíbené závody na běžkách Frymburská stopa kvůli nedostatku sněhu konala na hladině zamrzlého Lipna, letošní ročník se uskuteční na tradiční trase na populárních Frymburských loukách. 

Termín letošního ročníku byl stanoven na 15. a 16. února 2019, přičemž v pátek 15. budou závodit v rámci školního přeboru Lipenska žáci základních škol a v sobotu 16. se na start postaví dorostenci, muži a ženy. 

VÝSLEDKY FRYMBURSKÉ STOPA 2019 - REKORDNÍ ÚČAST, REKORDNĚ RYCHLÁ TRAŤ, REKORDNĚ PÁLIVÉ SLUNEČNÍ PAPRSKY:-)

stopa dorost

zeny 6km

zeny 10km

muzi 10km

muzi 20km

FRYMBURSKÁ STOPA. POHODOVÉ ZÁVODY NA BĚŽKÁCH PRO CELOU RODINU.

Závody se nesou v přátelské až rodinné atmosféře a vítán je každý. Ať závodník či hobík, který se chce jen tak proběhnout v nádherné lokalitě lipenského jezera. 

Dětské závody - Školní přebor Lipenska

Závody žáků základních škol neboli tzv. školní přebor Lipenska, se poběží na tratích okolo fotbalového stadionu od 300 do 2000 m. 

 • Termín: pátek 15.2.2019
 • Prezentace: kabiny na fotbalovém stadionu od 8.00
 • Start (od nejmladších dále): 9.00
 • Startovné: zdarma
 • Zapůjčení lyžařského vybavení: Pro děti, které nemají vlastní vybavení, bude připraveno zapůjčení lyžařského vybavení zdarma, které sponzorsky poskytují frymburské půjčovny Lipno Centrum a Sport Řezáč. 

Závod pro dorostence a dospělé

Pozor! Kvůli avizovaným vysokým denním teplotám se sobotní start Frymburské stopy posouvá už na 9:30, aby stopa byla ještě tvrdá v dobrém stavu. Prezentace začíná už od 8:00. Start bude hromadný pro všechny kategorie. 

 • Termín: Sobota 16.2.2019 (závody dorostenců, žen a mužů)
 • Místo: fotbalový stadion a Frymburské louky (bezplatné parkování, prezentace a zázemí k převlečení)
 • Prezentace: kabiny na fotbalovém stadionu od 8.00
 • Start: 9.30 - všechny kategorie najednou hromadně
 • Styl: klasický způsob běhu (bruslení zakázáno - diskvalifikace)
 • Start - cíl: fotbalový stadion
 • Délka tras:
 • dorostenci 4 km (dva malé ohruhy)
 • ženy 10 km (jeden velký okruh)
 • muži "krátká" 10 km  (jeden velký okruh)
 • muži "dlouhá" 20 km (dva velké okruhy) - hlavní závod

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu termínu závodů či trasy v souvislosti s povětrnostními podmínkami. 

 • Startovné: platba hotově na místě při registraci (startovné zahrnuje teplý nápoj a občerstvení v cíli + teplé jídlo na afterparty.)
  • dorostenci 100 Kč
  • dospělí – 200 Kč
 • Občerstvení: teplý čaj v cíli, sladkosti, ovoce
 • Výhry: věcné ceny, poukazy do místních restaurací čí vyhlídková plavba parníkem, průvodce Grenzgenial.
 • Vyhlášení: po dojetí všech závodníků v prostoru cíle.
 • Lyžařský věneček - afterparty: po skončení sobotních závodů zveme všechny závodníky na „Lyžařský věneček“ s občersrtvením do Hostince Na hřišti (přímo u cíle). 

Pořadatel: Lyžaři Frymburk  z.s. (Atletiko Frymburk) a Zdraví Frymburk z.s.

 • Kontakt: Martin Řezáč – tel: 773 444 944, email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři Frymburské stopy

Městys Frymburk, Zdraví Frymburk z.s., SDH Frymburk, COOP Jednota Frymburk, Potraviny Flosman Frymburk, půjčovny lyží Lipno Centrum a Sport Řezáč Frymburk, Hotel Maxant, Frymburská hospůdka, Obchůdek U Nekolů, Pizzeire Nautilus, Penzion a Pizzzerie Markus, Penzion a Restaurant N.10, Restaurace Pohoda,  Restaurace U Kostela, Turistický průvodce Grenzgenial

Pravidla závodu:

 • Závodí se dle pravidel lyžování. Použití volné techniky je zakázáno a vede k diskvalifikaci.
 • Závodníci se zúčastní na vlastní nebezpečí a odpovědnost a u vědomí svého dobrého zdravotního stavu. Pořadatel nepřejímá žádnou odpovědnost za škody způsobené během závodu účastníky, či účastníkům. Každý účastník musí být náležitě fyzicky i psychicky připraven.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo závod zrušit při nepříznivém počasí. 

Výsledky frymburské stopy 2018

Kategorie: dorost, ženy, muži 10 km, muži 20 km 

Výsledky zobrazíte ZDE (formát PDF)>>>

Podívejte se na na přípravu běžeckých stop na zamrzlém Lipně 

© Ing. Michal Černocký -  Facebook stránky I Love Lipno

Nejčtenější články

Turistický průvodce Grenzgenial

Ušetřete během dovolené na lipně stokoruny i více

Aktuální vydání oblíbeného turistického průvodce Grenzgenial Vám opět přináší desítky tipů a slev pro volný čas nejen z Lipenska, ale i blízkého okolí včetně příhraničí. O to jak ve standardní tištěné verzi, tak též jako mobilní aplikace. 

Průvodce, kterého pořídíte za 200 Kč (nebo zdarma k pobytu u spolupracujících ubytovatelů) Vám pomůže během Vaší dovolené ušetřit stokoruny i více. Aktuální vydání průvodce je platné až do 30. června 2019, zhruba od poloviny června bude v prodeji nové vydání s platností do 30.6.2020. 

Číst dále

Single trail Frymburk na Lipně

Příznivci terénní jízdy na horském kole se konečně dočkali i u největší tuzemské louže, tedy na Lipně. V lese nad malebným městečkem Frymburk vznikl v roce 2016 nový single trail, první svého druhu v jihočeském kraji.

Jeho hlavní předností je úchvatný výhled na jezero z vrcholu Marta a jednoznačně pestrost trailu. Single trail je kocipován, aby ho sjeli rekreační cyklisté i děti od 10 let, ale nudit se nebudou ani zkušení bikeři. 

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále

Zimní sezóna je minulostí, Lipensko rájem cyklistů a inline bruslařů

Úspěšná a krásná zimní sezóna u Lipna je minulostí.  Nabídla nejvíce přírodního sněhu od zimy 2005/06. U Lipna vlastně sezóna nikdy nekončí a tu zimní ihned střídá jarní, která je ideální k výletům na kole, inline bruslích či procházkám v přírodě.

Cyklistické půjčovny u Lipna jsou již otevřeny a s turistickým průvodcem Grenzgenial můžete získat slevu až 50% na zapůjčení kol, elektrokol, koloběžek či inline bruslí.

Číst dále
Vyhlídkové plavby po Lipně
Okružní plavba po Lipně pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial

Přehled nejlákavějších jarních slev pro volný čas na Lipně a v okolí

Povedenou zimní sezónu na Lipensku vystřídalo jaro, které nejvíce láká k pěším výletům do přírody, jízdě na kole, koloběžce či inline bruslích.

Pokud se chystáte na jaře na Lipno, přinášíme Vám ve spolupráci s oblíbeným turistickým průvodcem Grenzgenial několik osvědčených tipů pro volný čas a navíc s lákavými výhodami, díky kterým ušetříte stokoruny i více. 

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Skiareál Sternstein - akce 1+1 skipas zdarma

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Stačí, když na pokladně předložíte oblíbeného kapesního turistického průvodce Grenzgenial a hned ušetříte 30 € za 1denní skipas €!

Číst dále

PŮJČTE SI KVALITNÍ LYŽAŘSKÉ VYBAVENÍ SE SLEVOU AŽ 50%

Zapomeňte na starosti se sháněním lyžařského vybavení! Ať pro Vás nebo pro děti, které za rok opět povyrostou. Nevyhazujte peníze z okna za drahé lyže, snowboardy či běžky, pokud v zimě lyžujete jen občas. Místo toho využijte kvalitních služeb zimních půjčoven na Lipně a díky atraktivním slevám s turistickým průvodcem Grenzgenial ušetříte stokoruny i více.

V půjčovnách lyžařského vybavení na Lipně či ve Frymburku si můžete vypůjčit jak jednotlivé vybavení, tak kompletní výhodné carvingové, snowboardové i běžecké sety vč. obuvi, hůlek, atd.

Číst dále

Nová sleva 15 € na Hochficht s turistickým průvodcem Grenzgenial

Vyrazte během pracovního týdne s přáteli či rodinou na jednodenní lyžovačku na Hochficht, užijte si parádní lyžování na poloprázdných sjezdovkách a ušetřete díky turistickému průvodci Grenzgenial 15 €!

Skiareál Hochficht u Lipna, největší rakouský skiareál mimo Alpy, Vám ve spolupráci s turistickým průvodcem Grenzgenial nabízí atraktivní slevu 15 €, která představuje nejvyšší nabízené zvýhodnění na jednodenní lyžování. Uspořených 15 € Vám pokryje určitě náklady a cestu autem na Hochficht a zpět.

Číst dále