O víkendu se na Lipně pojede cyklistický enduro závod Blinduro

Blinduro Lipno 2017
Cyklistický enduro závod Michala Prokopa - Blinduro

V sobotu 6. a neděli 7. května 2017 se na Lipně utká v rámci české Enduro Série přes 300 borců z České Republiky i zahraničí v cyklistickém enduro závodě Blinduro, který se svým týmem pořádá česká cyklistická legenda a trojnásobný mistr světa Michal Prokop.

Zjednodušeně řečeno se jedná o velmi rychlý sjezd na čas z kopce dolů, a proto se diváci mohou těšit na vzrušující adrenalinovou podívanou. 

Dvoudenní akce odstartuje v sobotu 6. května erzetami na Singltrailu Frymburk na kopci Marta a přilehlých trailech. Více info o Singltrailu Frymburk najdete ZDE. V neděli závody vyvrcholí v Bikeparku Lipno.

Připravené tratě jsou výsledkem spolupráce s Pavlem Schwarzem z FRbikes, stavitelem trailů v lipenském bikeparku i oblíbeného single trailu v sousedním Frymburku.

Cyklistický enduro závod Michala Prokopa

Po 30 letech závodění připravuje Michal Prokop vůbec první akci ve vlastní režii. Vítězil na bikrosových tratích, ve fourcrossu se stal fenoménem a odskočil si i k dráhové reprezentaci. V poslední době úspěšně konvertoval k enduru a i tam se mu velmi daří.

 „Po letech závodění na nalajnovaných bmx a 4X drahách si teď nejvíc užívám, když můžu klábosit s kámoši cestou nahoru, a dolů pak jet bomby a čekat, co trail za další zatáčkou přinese. To je pro mě pravé enduro.“ říká Michal. „Chci, aby si mou akci užil každý. Bez tlaku na výsledek a bez obav, že se přerazí o něco nebezpečného. Má to být závod na rozjetí před sezónou.“

blinduro michal prokop 01

Časový harmonogram závodu Blinduro

V sobotu závod odstartuje ve 13.00 erzetou u Stezky korunami stromů a poté se závodníci budou přesouvat na erzety k Frymburku.

Zhruba v 13.30 lze očekávat start erzety na přírodním trailu nad Martou směrem ke kapličce na Martě, která dále bude pokračovat erzetou v lese z Marty ke hřbitovu. Následně závodnici projedou občerstvovací stanicí na parkovišti Skiparku Frymburk a vystoupají zpět ke kapličce na Martě k poslední erzetě, která povede po Singltrailu Frymburk. Zde bude také nejlepší místo pro fanoušky.

V neděli se bude závodit od 10.00 v Bikeparku Lipno. 

Kapacita vyprodána za pár hodin

„Stanovili jsme limit 300 účastníků, abychom stíhali časový plán, a také nechceme pustit do lesa o moc víc lidí, abychom traily ještě před otvíračkou neponičili. Nenapadlo mě, že celou kapacitu naplníme během několika hodin po spuštění registrace a ještě se nedostane na všechny. Vyprodali jsme už i třicet míst pro zahraniční závodníky. Přijedou hlavně Rakušané a Němci, ale také Slovinci“ hodnotí zájem účastníků organizátor.

Přijďte se podívat na Blinduro a ZAfandit

Organizátoři akce zvou všechny příznivce sportu a cyklistiky, aby se přišli podívat a podpořit závodníky a zároveň prosí veřejnost, aby v čase konání závodů v zájmu vlastního bezpečí nevstupovala na vyznačenou závodní trať.

Bližší informace najdete na www.ceskaenduroserie.cz

Nejnovější články

škola skiareál lipno
Lyžařská škola Skischool Lipno

Skiareál Lipno představil novinky zimní sezóny 2017/18

Skiareál Lipno je v těchto dnech v plné přípravě na zimní sezónu. Investice půjdou do desítek miliónů korun.

Na svazích se opět vyřádí rodiny s dětmi, začátečníci i zkušenější lyžaři. Mezi novinky bude patřit prodloužená skicrossová trať, rozšířený snowpark, nebo měřený slalom. Mnozí mají také možnost získat práci v kolektivu místní lyžařské školy, nebo v zázemí areálu.

Číst dále

Nejčtenější články

nová lanovka hochficht prostřední stanice
Hotová budova prostřední stanice lanovky, vedle garáž pro kabinky

Stavba nové lanovky na Hochfichtu - aktuální info a fotografie

Nejčerstvější informace z průběhu výstavby

Ve skiareálu Hochficht nedaleko Lipna naplno probíhají stavební práce na nové 10ti-místné kabinkové lanovce Reischlbergbahn, která bude od letošní zimy vozit lyžaře na vrchol Reischlberg (Hraničník). Přečtěte si aktualizované informace z průběhu výstavby a podívejte na nové fotografie.

Číst dále
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka
Velkou výhodou Sternsteinu je krytá kabinková lanovka

Lyžujte celý den na Sternsteinu se slevou 1+1 skipas zdarma a ušetřete 27 €

SUPER AKCE na sternsteinu! JEDNA OSOBA PLATÍ, DRUHÁ LYŽUJE celý den ZDARMA. 

V oblíbeném rakouském skiareálu Sternstein, který leží jen 20 min. autem od Lipna a hodinu od Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma. Zkrátka, jedna osoba platí a druhá lyžuje celý den zdarma. 

Číst dále
Nová lanovka na Hochfichtu
Tak bude vypadat nová kabinková lanovka na Hochfichtu

Skiareál Hochficht postaví do příští zimy novou lanovku na Hraničník

moderní kabinková lanovka na hochfichtu

Dlouho omílané téma dostalo reálnou podobu. Ve skiareálu Hochficht postaví do začátku zimní sezóny 2017/18 novou lanovku na vrchol Hraničníku. Tedy pouze na rakouské straně. Bude se jednat o nejnovější typ kabinkové lanovky pro 10 osob od firmy Leitner a ponese jméno Reischelbergbahn. Nová lanovka nahradí dosluhující kotvové vleky Holzschlaglifte a Reischelberglift. 

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále