Běžecké stopy

bezecke-stopy-sternstein-bad-leonfelden
Běžecké stopy Sternstein – Bad Leonfelden

Běžecké stopy Sternstein – Bad Leonfelden

Skiareál Sternstein nabízí kromě sjezdového lyžování také upravované běžecké stopy, které se vinou okolo vrcholu Sternstein,na loukách u lázeňského města Bad Leonfelden a u osady Weigetschlag.

Běžecké stopy Sternsteinloipe

Pod vrcholem Sternsteinu je pravidelně s nejlepší péčí upravován 10 km dlouhý okruh pro bruslařský styl zvaný Sternsteinloipe. Nástup na běžecké stopy Sternsteinloipe se nachází u výtečné restaurace Waldschenke.  Profil běžeckých stop je nenáročný a vede takřka pořád po vrstevnici. Tento běžecký okruh je kvůli pravidelné úpravě zpoplatněn a vstup činí 3,50 € na osobu a den. Vstup na okruh Sternsteinloipe  se platí v automatu u nástupu do běžecké stopy.

Běžecké stopy u Bad Leonfeldenu

Na okraji lázeňského městečka Bad Leonfelden je upraven 8 km dlouhý a příjemný okruh pro klasický styl zvaný Kastnerloipe. Tyto běžecké stopy jsou bezplatné a profil je nenáročný. Kromě krásné krajiny nabízí průjezd typickým rakouským statkem či krásný pohled na Alpy.

Běžecké stopy Weigetschlag

U osady Weigetschlag hned za hraničním přechodem Studánky je upravován 5 km dlouhý okruh pro klasický styl a bruslení. Běžecké stopy u Weigetschlagu jsou stejně jako běžecké stopy Sternsteinloipe zpoplatněny (3,50 €/osoba/den).

Plán běžeckých stop Sternstein

Nabídka Skiareálu Sternstein

8.

Přednosti Sternsteinu

Skiareál Sternstein - "tajný tip" pro české rodiny s dětmi

Sternstein je útulný rakouský skiareál, který najdete za hraničním přechodem Studánky u lázeňského městečka Bad Leonfelden. Sternstein je velmi snadno dostupný, cesta autem z Lipna nad Vltavou trvá jen 20 minut a z Českých Budějovic necelou hodinu.

Pro lyžování na Sternsteinu je typická příjemná rodinná atmosféra, nepřeplněné sjezdovky a pohodlná přeprava rychlou lanovkou s krytými kabinkami a 6sedačkami. Sternstein nabízí celkem 3 sjezdové tratě v délce 1 550 až 1 850 m s krásným výhledem na Alpy. 

Provozní doba skiareálu Sternstein: 8.30 - 16.15

Číst dále

Nejčtenější články

Single trail Frymburk na Lipně

Příznivci terénní jízdy na horském kole se konečně dočkali i u největší tuzemské louže, tedy na Lipně. V lese nad malebným městečkem Frymburk vznikl v roce 2016 nový single trail, první svého druhu v jihočeském kraji.

Jeho hlavní předností je úchvatný výhled na jezero z vrcholu Marta a jednoznačně pestrost trailu. Single trail je kocipován, aby ho sjeli rekreační cyklisté i děti od 10 let, ale nudit se nebudou ani zkušení bikeři. 

Číst dále
Svět pod hladinou Frymburk

Výstava Svět pod hladinou ve Frymburku

Úžasná podívaná ze života sladkých vod i oceánů

Ve Frymburku na Lipně byla otevřena jedna z nejzajímavějších zábavních atrakcí pro rodiny s dětmi. Nový Svět pod hladinou ve Wellness Hotelu Frymburk vás zavede do tajů sladkých vod i světových oceánů a jeho návštěva se hlavně pro děti stane nezapomenutelným zážitkem.

Vedle živých ryb můžete obdivovat desítky lastur mušlí či obří čelisti žraloků připomínající právě nabroušenou pilu. Anebo si u foto pointu na hlavu nasadit skafandr z časů Julese Verna a odnést si domů vzpomínku na návštěvu Světa pod hladinou.

Číst dále
Nová lanovka na Hochfichtu
Tak bude vypadat nová kabinková lanovka na Hochfichtu

Skiareál Hochficht postaví do příští zimy novou lanovku na Hraničník

Na Hochfichtu vyroste nová kabinková lanovka

Dlouho omílané téma dostalo reálnou podobu. Ve skiareálu Hochficht postaví do začátku zimní sezóny 2017/18 novou lanovku na vrchol Hraničníku. Tedy pouze na rakouské straně. Bude se jednat o nejnovější typ kabinkové lanovky pro 10 osob od firmy Leitner a ponese jméno Reischelbergbahn. Nová lanovka nahradí dosluhující kotvové vleky Holzschlaglifte a Reischelberglift. 

Číst dále