Česko-rakouské lyžování...
...na Lipně!

landal-marina-lipno-banner b

Home Hochficht Běžecké tratě Schöneben

Běžkařský ráj na Šumavě v areálu Schöneben – Hochficht


bezecke-stopy-hochficht-schoeneben

Hned za hraničním přechodem Zadní Zvonková – Schöneben se nachází v příznivé nadmořské výšce okolo 1000 m.n.m. jeden z nejkvalitnějších běžeckých areálů na Šumavě s  vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března a takřka denní úpravou běžeckých stop.

V běžeckém areálu Schöneben-Hochficht Vás čeká 78 km dlouhá síť běžeckých stop pro klasický styl a bruslení. Běžecké stopy na Schönebenu nabízejí nenáročné okruhy vhodné pro rekreační běžkaře i kopcovitější tratě, které uspokojí zdatnější běžkaře. Obzvlášť pro bruslařský styl jsou běžecké stopy na Schönebenu opravdovým rájem, který jen tak někde nenajdete.

Perfektní zázemí pro běžkaře a nádherné výhledy do krajiny

Přímo u běžeckých stop Schöneben-Hochficht se naházejí rozhledna Moldaublick s nádherným výhledem na celé Lipno a na protější straně rozhledna Alpenblick, ze které uvidíte Mühlviertel a Alpy „jako na dlani“.

Hlavní nástupní místo s velkokapacitním parkovištěm na běžecké stopy najdete hned příjezdové silnice do areálu Schöneben. Přímo u nástupu se nachází multifunkční Böhmerwaldarena s restaurací, převlékárnou, toaletami a dalším potřebným zázemím. 

Vstup na běžecké stopy Schöneben-Hochficht je zpoplatněn částkou 3,50 €/osoba/den. Vstup se hradí přímo na parkovišti nástupních míst.

Nástupní místa na běžecké stopy Schöneben

  • Schöneben
  • Grünnwald
  • Hochficht (vpravo od hlavní lanovky)

From Address: To: