Česko-rakouské lyžování...
...na Lipně!

landal-marina-lipno-banner b

Home Novinky Výstavba Skiareny Hochficht,21.8.2013 | lipno-sternstein-hochficht.cz
Čtvrtek, 22 Srpen 2013 04:19

Aktuálně z výstavby nové Skiareny Hochficht: 3. díl (restaurace pod střechou!) 

skiarena hochficht výstavba nové restaurace 20-8-2013

Ve Skiareálu Hochficht se pilně pracuje každý den a nová Skiarena roste jako z vody...

Prohlédněte si aktuální fotografie z 21. srpna 2013.

Budova nové Skiareny Hochficht už má střechu

Nová moderní budova s restaurací, Intersportem, pokladnami již je kompletně pod střechou a nyní se začne s vnitřními prostorovými úpravami a osazováním skleněného skeletu Skiareny. Stavební práce v nové Skiareně Hochficht díky zastřešení už nebudou závislé na počasí, což je s ohledem na blížící se konec léta skvělá zpráva. Na řadu nyní přijde instalace elektriky, vody a topení....

skiarena-hochficht-vystavba-nova-restaurace 02 skiarena-hochficht-vystavba-nova-restaurace 03

TIP: Vyzkoušejte díky průvodci Grenzgenial špičkové večerní wellness v okolí Hochfichtu s bezkonkurenční slevou 1+1 zdarma (jedna osoba platí, druhá si užívá zdarma). Wellness Aquaris Almesberger v Aigenu nebo Wellness v hotelu INNsHOLZ Schöneben.

Betonování garáže pro rolby a lepší dojezd k lanovce Hochfichtbahn

V zadní části hlavního parkoviště Hochfichtu vyrůstá prostorná garáž pro rolby, ve které najde svůj domov 5 roleb. Garáž je úmyslně situována do odlehlé části, aby vyjíždějící rolby nemuseli na k úpravě sjezdovek jezdit přes parkoviště a nijak neomezovali pohyb aut i lyžařů po parkovišti.

hochficht-vystavba-garaz-pro-rolby 01 hochficht-vystavba-uprava-sjezdovky 01

Hned vedle garáže již stojí nová obří kotelna na biomasu. Uvnitř se nacházejí dva výkonné kotle, které budou spotřebovávat štěpku přímo z lesů okolo Hochfichtu a zajistí vytápění i ohřev teplé vody v nové Skiareně.

V okolí Skiareny dále probíhají povrchové úpravy dojezdů sjezdovek, které zajistí lepší dojezd k dolní stanici čtyřsedačkové lanovky Hochfichtbahn. Kdo na Hochfichtu již lyžoval, nám dá za pravdu, že posledních 50 m k lanovce jsme často museli absolvovat „po svých" do mírného protisvahu. To by se od letošní zimy mělo změnit nebo alespoň přinejmenším zlepšit.

Obří protipodňová ochrana téměř hotova

Nákladní auta s betonem vylévají poslední desítky kubíků betonu do masivního protipovodňového tunelu okolo nové Skiareny Hochficht. Toto nesmírně užitečné opatření má ochránit Skiarenu i hlavní parkoviště Hochfichtu před případnými přívalovými dešti valící se z prudkých svahů Hochfichtu a Reischelbergu.

hochficht-vystavba-protipovodnova-zabrana 01 hochficht-vystavba-protipovodnova-zabrana 02

Podle zástupců společnosti Hochficht Bergbahnen probíhají stavební práce v souladu s plánem a nová Skiarena Hochficht bude připravena k otevření 30. listopadu 2013.

V příštím díle Vám přineseme další aktuální fotografie a informace z pokračující výstavby

Zdroj: Hochficht Bergbahnen, www.hochficht.at