Česko-rakouské lyžování...
...na Lipně!

landal-marina-lipno-banner b

Home Novinky Výstavba Skiareny Hochficht - dětský park | lipno-sternstein-hochficht.cz
Středa, 07 Srpen 2013 14:57

Aktuálně z výstavby Skiareny Hochficht: (2. díl) nový dětský park 

detsky-park-hochficht-vystavba 01

Součástí rozsáhlé modernizace ve skiareálu Hochficht je přemístění dětského hřiště...

... blíže hlavnímu parkovišti a také dětskému koutku, který vznikne uvnitř nové Skiareny Hochficht.

Dětský Sunny Kidspark ve Skiareálu Hochficht byl doposud „zašitý" za hlavní lanovkou Hochfichtbahn a ne zrovna snadno dosažitelný pro malé děti a začátečníky. Rodiče se museli se svými ratolestmi plahočit k dětskému hřišti přes strmé schodiště vedoucí z parkoviště.

Provozovatelé Hochfichtu vyslyšeli přání lyžařských rodin

Na základě četných podnětů od lyžařských rodin se podařilo vyslyšet jejich přání a nový dětský park přemístit na dostupnější místo.
Původní Sunny Kidspark byl zrušen a místo něj vnikne v místě, kde dříve stávaly pokladny nový výukový park pro malé děti a začátečníky. Pro vytvoření vhodné polohy dětského parku musel být vykácen kus lesa a přesměrována původní lesní cesta vedoucí k hostinci „Zum Überleben"

Nový dětský park na Hochfichtu jen pár kroků od restaurace a dětského koutku

Od letošní sezóny bude dětský park přímo v centru dění. V rodinné části nově vznikající restaurace bude také dětský koutek s nádherným proskleným výhledem do dětského parku. Rodiče tak budou mít i během oběda své ratolesti stále na očích.
Nový dětský park ve skiareálu Hochficht bude rozdělen na dvě části. V první s mírnějším svahem bude umístěn speciální koberec, kde budou ti nejmenší trénovat první krůčky a seznamovat se s pohybem v přeskáčích resp. s lyžemi na nohou.Druhá strmější část s pohodlným pojízdným pásem už bude mít dětskou slalomovou dráhu se zvířecími figurkami a dalšími zábavnými prvky.

Nový dětský park na Hochfichtu bude také v těsném sousedství vleků Holzchlaglifte, takže, kdo zvládne bezpečně jízdu v dětském parku, může snadno pokročit k jízdě na delších sjezdovkách nebo také jízdě po zastřešeném pojízdném pásu u hostince „Zum Überleben"

TIP průvodce Grenzgenial - na kole ke Skiareně Hochficht: vypůjčte si v půjčovně kol Haderer – Schöneben horská kola s grenz-genialní slevou 1+1 kolo zdarma a zajeďte se podívat, jak probíhá výstavba nové Skiareny Hochficht. Je to necelých 10 km po nenáročné a značené šotolinové cyklotrase.

Hochficht drží výrazné slevy pro mladé rodiny i v sezóně 2013/14

Skiareál Hochficht získává stále více příznivců z řad mladých rodin s dětmi a mládeže díky v okolí bezkonkurenční výhodě „děti do 10 let lyžují na Hochfichtu jen za 2 €/ den a mládež až do 19 let za dětské ceny".

Nový ceník skipasů skiareálu Hochficht pro sezónu 2013/14 zobrazíte ZDE.

Modernizace dětského parku ve skiareálu Hochficht a zlepšení jeho dostupnosti určitě potěší mnohé lyžující rodiny s dětmi. Už se těšíme až si dětský park na Hochfichtu vyzkoušíme.

Aktuální fotografie: z výstavby nového dětského parku

detsky-park-hochficht-vystavba 02 detsky-park-hochficht-vystavba 04
detsky-park-hochficht-vystavba 03 detsky-park-hochficht-vystavba 05

 

V další části Vám přineseme aktuální informace a fotografie z výstavby nového dětského parku

Zdroj: Hochficht Bergbahnen, www.hochficht.at