Česko-rakouské lyžování...
...na Lipně!

landal-marina-lipno-banner b

Home Novinky Výstavba Skiareny Hochficht,1.díl | lipno-sternstein-hochficht.cz
Čtvrtek, 01 Srpen 2013 14:20

Aktuálně: výstavba nové Skiareny Hochficht (1.díl): protipovodňová ochrana

Protipovodňová ochrana na Hochfichtu

Ve Skiareálu Hochficht naplno probíhá rozsáhlá modernizace zázemí pro lyžaře...

Tentokrát Vám přinášíme informace a fotografie o instalaci rozsáhlé protizáplavové ochrany na Hochfichtu.

Moderní zázemí pro lyžaře v nové Skiareně Hochficht a pohodlí té nejvyšší kvality

Přímo u hlavního parkoviště vyrůstá nová moderní multifunkční budova, která ponese název Skiarena Hochficht a lyžařům nabídne služby té nejvyšší úrovně. Zbrusu nová prosklená restaurace s panoramatickým 360° výhledem, dětský koutek, prodejnu a půjčovnu Intersport, lyžařskou školu či stanici záchranné služby a více pokladen pro rychlejší odbavení klientů. To vše s novým dětským parkem pohodlně a snadno dostupné přímo z hlavního parkoviště. 

Díl 1: protipovodňová ochrana na Hochfichtu 

Přestože pro většinu očí návštěvníků skiareálu Hochficht zůstane tato rozsáhlá a nákladná investice ukryta pod zemí resp. vrstvou sněhu, hraje protipovodňová ochrana na Hochfichtu velmi významnou roli.
Jak jistě víte, hlavní parkoviště, kde bude nová Skiarena Hochficht umístěna, leží v „dolíčku“ obklopeném ze tří stran strmými svahy vrcholů Hochficht (Smrčina 1338 m) a Reischelberg (Hraničník 1281 m).

V případě bleskových a intenzivních dešťů až doposud hrozilo riziko zaplavení restaurace a také parkoviště přívaly vody z okolních svahů, které již několikrát v historii dokázaly vytvořit na sjezdovkách divoké řeky.

TIP: Poznejte okolí Hochfichtu také v létě. S turistickým průvodcem Grenzgenial získáte ty nejlepší slevy a tipy pro volný čas z okolí Hochfichtu (turistický region Böhmerwald)! Více informací ZDE.

Pro ochranu nové Skiareny Hochficht bylo po celém jejím obvodu instalováno pod zem obří potrubí, které je schopno v případě náhlých přívalů vody odvést veškerou vodu a uchránit tak veškerý majetek i přilehlé parkoviště.
Obří potrubí připomínající spíše tunel vede v délce několika desítek metrů směrem do svahů Reischelbergu, odkud hrozilo největší nebezpečí z potoků Reischelbach a Stinglbach.

Aktuální fotografie: instalace protipovodňové ochrany ve skiareálu Hochficht

skiarena-hochficht-protipovodnova-ochrana 02 skiarena-hochficht-protipovodnova-ochrana 03
skiarena-hochficht-protipovodnova-ochrana 01 skiarena-hochficht-protipovodnova-ochrana 05

 

V další části Vám přineseme aktuální informace a fotografie z výstavby nového dětského parku

Zdroj: Hochficht Bergbahnen, www.hochficht.at