Česko-rakouské lyžování...
...na Lipně!

landal-marina-lipno-banner b

Home Lipno, Sternstein a Hochficht v pondělí otevřou první sjezdovky

V pondělí budou na Lipně, Sternsteinu i Hochfichtu otevřeny první sjezdovky

lanovka-ve-skiarealu-sternsteinSUPER ZPRÁVA! 

V pondělí 4. ledna se příznivci lyžování na Lipensku konečně dočkají! Ve Skiareálu Lipno, na sousedním Sternsteinu i Hochfichtu budou otevřeny první sjezdovky a rozjedou se první lanovky a vleky.

Díky silným mrazům se podařilo vyrobit dostatek technického sněhu, na který navíc napadl sníh přírodní, a proto se lyžaři mohou těšit na dobré podmínky.

 

Skiareál Lipno

Na Lipně bylo několik dní a nocí v neustálém provozu 50 sněžných děl, díky kterým se podařilo zasněžit výukové hřiště Foxpark a další páteřní sjezdovky. Které konkrétní sjezdovky budou od pondělí otevřeny, se dozvíme během dnešního dne na webu www.lipno.ski.

foxpark-skiareal-lipno

Zábava na lyžích ve Foxparku na Lipně

Skiareál Sternstein

Provozovatelům tohoto útulného rodinného střediska, které je velmi oblíbené u českých lyžařů, se podařilo připravit přes 2 km sjezdovek.

„Využili jsme příznivých mrazů a na sjezdovky nasněžili kolem 20 cm technického sněhu. Jelikož na technický sníh napadl i sníh přírodní, můžou se lyžaři těšit na dobré podmínky", řekl Leo Hartl, vedoucí provozu na Sternsteinu

V provozu bude komfortní kabinková a 6sedačková lanovka Sternsteinexpress, kotvový vlek na vrcholu Sternsteinu a pojízdný koberec v dětském parku. Otevřeny budou sjezdovky Schleplifthang, Familienabfahrt a také dětský park Elefuntasia, dohromady o délce 2 050 m. Na první nápor lyžařů je připravena také místní lyžařská škola, ve které je možné lyžařskou výuku v českém jazyce.

Na Sternstein je také možné přijet skibusem z Lipenska, který jezdí každý den na trase Frymburk – Lipno – Loučovice – Vyšší Brod – Bad Leonfelden a ve Vyšším Brodě navazuje na vlakové spoje od Českých Budějovic. Jízdní řád skibusu zobrazíte ZDE>>>

Celodenní skipas vyjde dospělého na 28,50 €, děti do 14 let zaplatí 17,50 € a děti do 6 let lyžují zcela zdarma.

lanovka-sternstein

 Komfortní kabinková a 6sedačková lanovka Sternsteinexpress

Skiareál Hochficht

Lyžaři mohou v pondělí vyrazit také na nedaleký Hochficht, kde bude otevřena a 2 km dlouhá sjezdovka Standart a dětský Fichtl Kids Park. V provozu bude 4sedačková lanovka Hochfichtbahn a pojízdný pás v dětském parku. Lyžovat se bude za zvýhodněné ceny, které budou upřesněny v průběhu neděle. Jisté je, že děti do 10 let (r.n. 200ž a mladší) v doprovodu lyžujícího rodiče zaplatí jen 2 € na den.

hochficht-standardabfahrt

FIS závodní sjezdovka Standart na Hochfichtu

Užitečné odkazy

Zdroj: Zdroj: webové stránky skiareálů

Autor: Martin Řezáč – Lipno Marketing s.r.o. |  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Práva na změny v důsledku tiskové chyby či jiné změny vyhrazena.

Naposledy změněno Neděle, 03 Leden 2016 10:47