Česko-rakouské lyžování...
...na Lipně!

landal-marina-lipno-banner b

Home Na Lipně v létě vyroste obří olympijský park Rio – Lipno 2016

Letní olympijský park na Lipně aneb Jižní Čechy olympijské 2016

Jižní Čechy olympijskéOblast kolem lipenského jezera se v srpnu 2016 promění v hlavní centrum letních olympijských her 2016 na území České republiky. 

Český olympijský výbor nechá na Lipně po vzoru parku „Soči – Letná“ postavit obří olympijský park, ve kterém si po dobu konání letních olympijských her v Riu budete moci vyzkoušet různé sportovní disciplíny, u živé projekce fandit našim sportovcům v Riu a také se s některými z nich potkat tváří v tvář. 

Propagace sportu a aktivního života u jihočeského moře

Hlavním cílem projektu Jižní Čechy olympijské je propagace sportu a aktivního pohybu zábavnou formou. Tentokrát se Český olympijský výbor ve spolupráci s Jihočeských krajem rozhodl pro Lipensko, které bylo vybráno díky ideální kombinaci nádherné přírody, bohaté nabídce volnočasových aktivit a rozvinuté turistické infrastruktuře. Letní olympiádu v Riu si tak budete moci užít mimo město, v krásné lokalitě lipenského jezera na Šumavě.

Olympijský park Rio – Lipno 2016

V době konání letní olympiády v Riu (5. – 21. srpna 2016) budou návštěvníci Lipenska aktivně využívat desítky sportovišť, která budou rozprostřena okolo celého lipenského jezera.

Například v malebném Frymburku se počítá s atraktivní tratě pro horská kola, tzv. singltreku, na kterém cyklisté zažijí podobné pocity jako slavný biker Jaroslav Kulhavý při obhajobě zlaté medaile z Londýna.

Černá v Pošumaví, která je centrem vodních sportů na Lipensku, bude hostit závody v jachtingu, kitingu a windsurfingu. V Přední Výtoni se uskuteční turnaj v ragby či závod v triatlonu a v korytě řeky Vltavy u Loučovic se na "divoké vodě" budou prohánět rafty a kajaky.

plan-sportovist-rio-lipno 2016

Plán sportovišť v letním olympijském parku Rio - Lipno 2016 (kliknutím na obrázek zobrazíte plán v plné velikosti). Zdroj:www.olympijskeparky.cz

Srdce olympijského parku v Lipně nad Vltavou

Srdce olympijského parku v přístavu Marina Lipno. Zdroj: www.olympic.cz

Srdce olympijského parku u přístavu Marina Lipno. Zdroj: www.olympic.cz 

Další vizualizace letního olympijského parku na Lipně zobrazíte ZDE

Samotným srdcem parku bude Lipno nad Vltavou, které je hlavním turistickým centrem Lipenska. Na břehu Lipna, vedle přístavu a resortu Landal Marina Lipno, se bude nacházet celá řada zábavných atrakcí a uskuteční se zde několik koncertů a show.

Tato jedinečná a velkolepá oslava sportu vypukne na Lipně počátkem srpna 2016.

Podívejte se na propagační video Rio - Lipno 2016

Zdroj: Český olympijský výbor

Autor: Martin Řezáč – Lipno Marketing s.r.o. | Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript