Česko-rakouské lyžování...
...na Lipně!

landal-marina-lipno-banner b

Home Skiareál Hochficht pořídil 18 nových sněžných děl | lipno-sternstein-hochficht.cz
Úterý, 28 Říjen 2014 11:01

Na Hochfichtu investovali 30 milionů do nákupu 18 moderních sněžných děl

snezne-delo-hochficht 01

Co nejvíce posílit sněhovou jistotu a zajistit co nejlepší sněhové podmínky pro své návštěvníky.

To je hlavní prioritou skiareálu Hochficht na rakouské straně Šumavy jen kousek od lipenského jezera, do kterého ročně zavítá kolem 90.000 českých lyžařů a snowboardistů.

V největším rakouském skiareálu mimo Alpy se o výrobu technického sněhu bude starat úctyhodných 94 sněžných děl!


Nejvýkonnější zasněžovací systém na českých horách

snezne-delo-hochficht 02

Skiareál Hochficht platí za sněhovou jistotu č.1 na Šumavě. Příznivá nadmořská výška až 1.338 m.n.m. na srážkově bohaté rakouské straně Šumavy a k tomu moderní zasněžovací systém garantuje na Hochfichtu výborné sněhové podmínky i v obdobích, kdy níže položená střediska bojují s oblevou.

Supervýkonný zasněžovací systém po letošním nákupu 18 moderních sněžných děl čítá už 94 sněžných kanónů, které v případě příznivých podmínek zvládnou za 100 provozních hodin zasněžit všechny sjezdovky o celkové délce 21 km! Takovou "palebnou sílou" se nemůže pochlubit žádné lyžařské středisko na českých horách.

Investice do nákupu nových sněžných děl vyšla na bezmála 30 milionů Kč, ale zejména po loňské mírné zimě, neponechává Hochficht nic náhodě a dělá maximum pro zajištění kvalitních sněhových podmínek.

Zahájení lyžařské sezóny na Hochfichtu v pátek 5. Prosince 2014

Pokud vše půjde podle plánu a příroda bude přát, bude v případě příznivých sněhových podmínek zahájena lyžařská sezóna 2014/15 v pátek 5. prosince 2014. Na Hochfichtu dle aktuálních podmínek bude lyžovat až do Velikonočního pondělí 6. dubna 2015.

Rezervujte si včas pobytové balíčky se zvýhodněným skipasem na Hochficht

Skiareál Hochficht úzce spolupracuje s desítkami ubytování na Lipně, která Vám nabízí pobytové balíčky s velmi zvýhodněným skipasem. Sleva na skipas je platná celou zimní sezónu vč. vánočních i jarních prázdnin. Děti do 10 let lyžují na Hochfichtu celou zimu jen za 2 €/den a mládež do 19 let za dětské ceny!
Nabídku pobytových balíčků s lyžováním na Hochfichtu zobrazíte ZDE>>>