Česko-rakouské lyžování...
...na Lipně!

landal-marina-lipno-banner b

Home Bruslařská dráha

Fenomén jménem bruslení na zamrzlém Lipně

Kombinace atraktivního lyžování na Lipně i v blízkém Rakousku s bruslením na zamrzlé hladině Lipna. Toto jedinečné a magické spojení můžete zažít pouze na Lipně, a proto je zimní dovolená na Lipně stále populárnější a každoročně přiláká desetitisíce nadšených fandů lyžování a bruslení.

Na zamrzlém Lipně už se opět bruslí! Správcům ledové dráhy se podařilo odklidit sníh a vytvořili jak v Lipně nad Vltavou (nástup u aquaparku), tak ve Frymburku (nástup na pláži) bruslařské ovály v délce přes 2 km. 

bruslarska-draha-lipno

Foto: Bruslařský ovál v Lipně nad Vltavou - foceno v pátek 20.1.2017 odpoledne

Pravidelně aktualizované informace o stavu ledu a bruslařské dráhy na Lipně zobrazíte na www.ledovamagistrala.cz>>> 

TIP na slevu 1+1 zdarma s po předložení turistického průvodce – knížky Grenzgenial:

Zapůjčení bruslí 1+1 zdarma na celý den (druhá osoba zdarma) v Půjčovně & Sport Řezáč Frymburk (náměstí). Více info ZDE>>>

Broušení bruslí 1+1 zdarma na celý den (druhé brusle zdarma) v půjčovně Lipno Centrum Lipno nad Vltavou (pod recepcí Mariny Lipno). Více info ZDE>>>

Dvě bruslařské dráhy na zamrzlém Lipně s délkou přes 20 km

bruslarska-draha-lipno-frymburk

Díky mrazivému klimatu u Lipna se v případě příznivého počasí na přelomu prosince a ledna přemění hladina Lipna v největší ledovou dráhu ve Střední Evropě se dvěma upravovanými bruslařskými dráhami o celkové délce přes 20 km.

Když led na zamrzlém Lipně dosáhne bezpečné tloušťky, vyjedou na led speciální stroje s kartáči a pluhy, aby na zamrzlém Lipně vytvořily značené bruslařské dráhy. Bruslařské dráhy na Lipně jsou upravovány s ohledem na počasí téměř denně a tak je možné na zamrzlém Lipně v případě příznivého počasí bruslit až do začátku března.

Vstup na bruslařskou dráhu je zdarma a na vlastní nebezpečí.  Proto se doporučuje sledovat informace o stavu bruslařské dráhy a přečíst si desatero bezpečného bruslení na zamrzlém Lipně, která se nacházejí u nástupů na bruslařskou dráhu.

Bruslařská dráha Frymburk – Přední Výtoň – Lipno nad Vltavou

ledobezky-na-bruslarske-draze-lipno

Bruslařská dráha na zamrzlém Lipně mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou spojuje obce Frymburk – Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou okruhem dlouhým až 15 km. Na nástupních místech na bruslařskou dráhu ve Frymburku i v Lipně nad Vltavou jsou hlavně o víkendech a jarních prázdninách otevřené stánky s občerstvením, od kterých voní hřejivý svařák a lahodná grilovaná klobásky


V půjčovnách bruslí u nástupních míst na bruslařskou dráhu ve Frymburku a v Lipně nad Vltavou  je možné si vypůjčit či nechat nabrousit brusle, popřípadě vyzkoušet velmi atraktivní ledoběžky či pásová kola K-trak. Na ledě ve Frymburku se na speciálně upraveném dětském kluzišti koná v únoru populární dětský karneval či večerní bruslení s lampiony a čelovkami.

Bruslařská dráha Horní Planá – Jenišov – Černá v Pošumaví

Méně známá, ale také krásná bruslařská dráha v délce 10 km je upravována na Hornoplánsku mezi Horní Planou  - Jenišovem a Černou v Pošumaví. Na nástupním místě v Horní Plané se nachází stánky s občerstvením a specialitou bruslařské dráhy u Horní Plané je každoroční mezinárodní závod v metané (curling) a také dětský karneval na ledě.

Plán bruslařské dráhy Frymburk - Přední Výtoň - Lipno nad Vltavou

plan-bezecke-stopy-lipno-frymburk

 Stáhněte si zdarma plán bruslařské dráhy Frymburk - Přední Výtoň - Lipno nad Vltavou